Az új diákhitel a felsőoktatási hallgatóknak legfeljebb 500 ezer, a felnőttképzésekben részt vevőknek maximum 1,2 millió forint összegben lesz elérhető. A családtámogatás erre a termékre is érvényes, tehát a második gyermek születésekor a kormány elengedi az édesanya diákhitelének felét, a harmadik gyermek után pedig a diákhitel-tartozás egészét, közölte Magyar Péter, a Diákhitel Központ vezérigazgatója kedden a Kossuth Rádióban.
Tájékoztatott arról is, hogy a kormány a szabad felhasználású Diákhitel1 maximális keretét augusztus 15-től több mint kétszeresére, 150 ezer forintra emeli, június 15-ig és december 31-ig meghosszabbítja annak igénylési határidejét, és az első félévére visszamenőleg is igényelhetővé teszi maximum 350 ezer forint értékben.
A nyelvtanulási diákhitel megszűnik, az eddig felvett hitelek pedig májustól kamatmentessé válnak.
Úgy tűnik azonban, nem a diákhitelen múlik, tudják-e vállalni a fiatalok a felsőoktatásban való részvételt. Ugyanis 19 éve nem jelentkeztek olyan kevesen felsőoktatásba, mint idén.
Bezuhant az egyetemi jelentkezések száma
19 éve nem volt ilyen kevés felvételiző. A Népszava a jelentkezési adatokat ismertetve azt írja, az idén 91,4 ezren jelentkeztek a felsőoktatásba, mintegy 20 ezerrel kevesebben, mint tavaly. A jelentkezők idei száma az elmúlt 19 év negatív rekordja is: 2001 óta nem voltak olyan kevesen, mint most.