Parragh: Nem érdemes foglalkozni azokkal, akik a kamarai hozzájárulás eltörlését kérik

  • narancs.hu
  • 2023. április 26.

Gazdaság

Ismét kiállt saját megélhetéséért a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.

Arról kérdezték Parragh Lászlót, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökét a Hír TV-ben, hogy mit gondol azokról a véleményekről, miszerint el kellene törölni az ötezer forintos kamarai hozzájárulást.

A kérdés azért aktuális, mert az orvosoknak immár nem kötelező a kamarai tagság, a vállalkozóknak viszont igen. Akkor is, ha a kamara szinte semmilyen szolgáltatást nem nyújt, a kamarai tagság kötelező, a „hozzájárulásnak” nevezett adó pedig ugyancsak kötelező és behajtható.

„Én azt gondolom, hogy ezek olyan hangok, amikkel igazából nem érdemes foglalkoznunk” – felelte Parragh. Szerinte érdemes megnézni, hogy az ötezer forintos hozzájárulást ugyan fizetni kell, de az elmúlt években az iparűzési adó megfeleződött, a kormány jobban támogatja a munkába autózást, és a Széchenyi-kártyával is vannak lehetőségeik a vállalkozóknak.

„Van néhány gyenge képességű politikus a parlamenti patkóban, aki nem érti azt, hogy mit jelent az, hogy gazdaságszervezés. Segítünk nekik megtanulni” – mondta Parragh, de nem tisztázta, kikre gondol.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódás és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Mit jelent számunkra az új uniós médiatörvény?

  • Polyák Gábor
Március 13-án az Európai Parlament is rábólintott, és így uniós jogszabállyá lett az európai mé­dia­szabadságról szóló törvény. A rendelet végleges szövegét hamarosan ki is hirdetik az európai közlönyben. Mit jelent ez az új szabályozás a magyarországi sajtóviszonyokra, és mit az európaiakra nézve?