A kormánynak az elmúlt másfél évtizedben meghozott intézkedései nyomán a magyar cigányság elindulhatott a polgárosodás útján.
Sztojka Attila, a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára, MTI
MARSLAKÓK FITT FÖLBUJTÓM BÉKETÁBOR
Jedlik Ányos olyan fontos találmányokat adott a nemzetnek és a világnak, beleértve a dinamót, amelyek alapját képezik mindannak, amit ma megélünk. Ha ő ma élne, biztosan Nobel-díjas lenne, és beletartozna abba a csoportba is, melynek tagjait ma úgy hívjuk, hogy magyar marslakók – jelentette ki Szili Katalin. (…) Jedlik Ányos nevéhez számos olyan neves találmánya mellett, mint például a szódavíz gyártása, más sajátosságok is fűződnek, leginkább az a fajta kreativitás és kutatói szándék, amely az istenhittel és a hazaszeretettel társulva végigkísérte őt a 19. századon. (…) Ma, ha valaki csak egy fröccsöt felemel, eszébe kell jusson Jedlik Ányos neve – mutatott rá Szili Katalin, hozzátéve: fontos ezt az emlékezetet a jövő generációinak is átadni.
MTI
A tárcavezető a mongol kollégájával, Batmunkh Battsetseggel közösen tartott sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy a két nemzet barátsága a múltban gyökerezik, a két ország gazdag közös kulturális és történelmi örökséggel rendelkezik. (…) Ezt követően kifejtette, hogy a világ jelenleg a veszélyek korában él, ezért a mostani találkozónak az is különös jelentőséget ad, hogy Magyarország és Mongólia egyaránt a nemzetközi béketábor tagja.
MTI
Az éles kézigránáttal végrehajtott dobógyakorlat során megsérült köztisztviselőnő állapotára vonatkozó kérdésre válaszolva kifejtette: találkozott vele és a szüleivel is, egy „bátor, fitt, hősies, jólelkű” hölgyről van szó, aki a körülményekhez képest „nagyon jó állapotban volt”.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf válasza újságírói kérdésre, MTI
A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!