Ismét kötelező Litvániában maszkot viselni

  • MTI/narancs.hu
  • 2021. október 2.

Katasztrófa

Zárt térben.

A koronavírus-fertőzöttségi arányok emelkedése miatt Litvániában ismét kötelezővé tették a szájmaszk viselését zárt térben.

A vilniusi kormány péntektől érvényes utasításának értelmében még a védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek is hordaniuk kell a maszkot középületekben.

A kormány emellett azt javasolta az állami és magánvállalatoknak, hogy ösztönözzék alkalmazottaikat otthoni munkavégzésre, amennyiben ez lehetséges.

 Litvániában jelentősen emelkedett a koronavírus-fertőzöttségi arány az utóbbi hetekben.

 Az elmúlt 14 napban 100 ezer lakosra vetítve 700 új fertőzést szűrtek ki, jóllehet a lakosság mintegy 68,3 százaléka már átesett a betegségen vagy megkapta a védettségéhez szükséges oltásokat.

A közel 2,8 millió lakost számláló balti köztársaságban eddig több mint 335 ezren fertőződtek meg a SARS-CoV-2 vírussal, és a betegséghez köthető elhalálozások száma meghaladja az ötezret.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Ungvári Tamás: A dandyt elfogadom

  • Urfi Péter

Teljesen legális, belügyi bárcával vártak a legszebb lányok – dicsekedett az író, fordító majd' tíz évvel ezelőtt, amikor egy fotó történetét is alaposan körbejárta Urfi Péter kérdésére. Idézzük fel az Ungvári Tamással készült interjút egy 2016-os lapszámból!

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).