Lángra kapott egy szeméttelep Kecskemét közelében

  • narancs.hu
  • 2021. augusztus 8.

Katasztrófa

Kétezer négyzetméteren. 

Kétezer négyzetméteren ég a hulladék Kecskemét külterületén, Kisfái tanya térségében egy szeméttelepen – tájékoztatta a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője vasárnap az MTI-t.

Varjassy László elmondta, a tűzhöz a kecskeméti, a kiskunfélegyházi, a kiskunhalasi és a dabasi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik öt vízsugárral és egy vízágyúval oltják a lángokat. Az egységek munkáját két erőgép is segíti. A lángok ingatlant és emberéletet nem veszélyeztetnek, a mobillaborral végzett vizsgálatok a levegőben veszélyes anyagot nem mutattak ki.

Frissítés: A katasztrófavédelem vasárnap fél hétkor kiadott közleménye szerint megfékezték a lángokat a szeméttelepen. 

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Mi az üzenete a Hadházy Ákos és Perintfalvi Rita elleni támadásoknak?

Bő húsz éve elvetett mag szökkent szárba azzal, hogy egy önjelölt magyar cowboy egyszer csak úgy döntsön: erővel kell megvédenie gazdáját a betolakodótól – ha jóindulatúan szemléljük a Hadházy Ákossal történteket. Ennél valószínűleg egyszerűbb a Perintfalvi Ritával szembeni elképesztően alpári hadjárat: nem könnyű érveket hozni amellett, hogy ez valaminő egyéni ötlet szüleménye.

Mi nem akartuk!

A szerző első regénye a II. világháború front­élményeinek és háborús, illetve ostromnaplóinak inverzét mutatja meg: a hátországról, egészen konkrétan egy Németváros nevű, a Körös folyó közelében fekvő kisváros háború alatti életéről beszél.

Mit csinálsz? Vendéglátózom

Kívülről sok szakma tűnik romantikusnak. Vagy legalábbis jó megoldásnak. Egy érzékeny fotográfus meg tudja mutatni egy-egy szakma árnyékos oldalát, és ezen belül azt is, milyen azt nőként megélni. Agostini, az érzékeny, pontos és mély empátiával alkotó fiatal fotóművész az édesanyjáról készített sorozatot, aki a családi éttermükben dolgozik évtizedek óta.