A kormányzati portál adatai alapján tovább terjed a koronavírus-fertőzés. Az elhunytak száma 363-ra emelkedett. 709-en már gyógyultan távoztak a kórházból.
Az aktív fertőzöttek száma 1993. Az aktív fertőzöttek 63 százaléka, az elhunytak 79 százaléka, a gyógyultak 51 százaléka budapesti vagy Pest megyei - tették hozzá.
Jelenleg 982 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 55-en vannak lélegeztetőgépen. A betegek számának növekedése miatt a kórházak felkészültek a tömeges megbetegedések fázisára és növelték ágykapacitásaikat. A védekezés első szakasza - az egészségügy felkészítése - ezzel véget ért.
Az oldal adatai szerint jelenleg 10 459-en vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 83 958.
Kiemelték: megkezdődött a védekezés második szakasza. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsák az életet és továbbra is elkerüljük a járvány „berobbanását“. Ezért Budapesten és Pest megyében továbbra is életben marad a kijárási korlátozás, vidéken viszont új szabályok léptek életbe. Az egész országban továbbra is fontos a 1,5 méteres védőtávolság tartása és az arc eltakarása a boltokban és tömegközlekedési eszközökön.
Az időseket továbbra is arra kérik, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonaikat, és az élelmiszerboltokat, patikákat, drogériákat a nekik kijelölt idősávban, 9 és 12 óra látogassák.
Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1503 ember) és Pest megyében (402) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér megye (306), Komárom-Esztergom megye (141), Zala megye (139) és Csongrád megye (101). Vas megyében van a legkevesebb (14) fertőzött Magyarországon

Figyelmébe ajánljuk
Orálszex: pipa
A prostik (vagy ha ragaszkodunk a képzési jegyzék szerinti megnevezéshez: szexmunkások) életét feldolgozó filmek és előadások olyan provokatívak, nem igaz?
Állatira jól bírják
„Igazából egyetlen darabot írok, csak más műfajban, más szereplőkkel, más díszletben” – vallotta magáról egy interjúban Fábián Péter.
Ebül szerzett megváltás
Hazájában nagy költségvetésű presztízsfilmekkel – Mr. Six; The Eight Hundred; The Sacrifice – szerzett nevet magának a kínai Kuan Hu (Guan Hu), ám Cannes-ban az Un Certain Regard díját bezsebelő Fekete kutya távolabb merészkedik az előbbiek grandiózus léptékétől.
Oroszlán és sakál
- - turcsányi -
Könyvespolcunk remekműveiből viszonylag ritkán születik remekmívű filmalkotás. Az adaptáció a méltatlanul alulértékelt irodalom felmentő serege: számos lektűr sorsa fordult már jobbra a kamera előtt.
Miniszter lett a kortárs szlovák nácizmus sötét behemótja
Ez már a sokadik olyan eset, amely megmutatja, hogy Orbán a Putyinéhoz hasonló totális kontrollra tör
„Nem szabad felülni a riogatásnak”
Trump fellépése után Európának új védelmi korszakra kell felkészülnie, de a kínai elnök is aggódhat az amerikai–orosz közeledés miatt. A Magyar Honvédség korábbi vezérkari főnökét, a NATO déli parancsnokság volt logisztikai főnökét kérdeztük az európai védelmi politika lehetséges irányairól.
A semmi ágán
Január vége óta Európa többet változott, mint előtte húsz év alatt. Az Európai Uniónak és benne Magyarországnak olyan kérdésekre kell most gyors választ adnia, amelyekről azt hittük, még évtizedekig rágódhatunk rajtuk. Lehet, hogy az EU nem áll készen. Magyarország pedig egészen biztosan nem. Csakhogy a történelmet ez egyáltalán nem érdekli.
Közös utak
Tiszteletteljes válaszok Orbán Viktortól, szereplési lehetőség, felvonulások betiltása, közösen használt verőemberek: egyre kevesebb választja el egymástól az ország kis és nagy szélsőjobboldali pártját. Sőt a Fidesz miatt már néha bizonygatnia is kell Toroczkaiéknak, hogy még ők az „igaziak”.
„Orbán a tűzzel játszik, és most kell megállítani, amikor a ház még nem ég”
Évek óta lejtmenetben van a Fidesz, és ez tavaly februárban láthatóvá is vált. A megváltozott külpolitikai környezetben Orbán itthon is támadásba lendült, és kulcskérdés, milyen választ ad erre Magyar Péter, akinek a pártja egyedüliként esélyes a Fidesz legyőzésére. Az interjú második része.
Csúcshatás
Árrobbanás, befektetési célú vásárlás, rali – nagyjából ezeket a kifejezéseket lehetett olvasni az ingatlanpiacról szóló elemzésekben és cikkekben. És hogy mit jelent mindez egy átlagos lakásvásárló számára? Katasztrófát.
A mi stabilizációnk
Éppen három évtizede, 1995. március 12-én lepte meg stabilizációs programjával a pénzügyi csőd küszöbére jutott országot a válságmenedzselésre kiválasztott új pénzügyminiszter, Bokros Lajos, karöltve a jegybankelnökké újból kinevezett Surányi Györggyel.