Megtalálták az eltűnt indonéz tengeralattjáró darabjait

  • MTI/narancs.hu
  • 2021. április 24.

Katasztrófa

A jármű valójában elsüllyedt, a legénységről egyelőre nincsen hír.

Megtalálták a tengerben a Bali partjainál elsüllyedt indonéziai tengeralattjáró darabjait - jelentették be az indonéziai hadsereg részéről szombaton, az előkerült tárgyak eszerint azt bizonyítják, hogy az eddig csak "eltűntként" keresett jármű valójában elsüllyedt.

Az ország haditengerészetének vezérkari főnöke, Yudo Margono admirális újságíróknak azt mondta, egyebek közt egy torpedó darabjait, több, a legénység által használt imaszőnyeget, illetve a periszkóp bezsírozásához használatos kenőanyagtubust találtak. Hozzátette, hogy tíz mérföldes körzetben egyetlen hajó sem haladt át ezen a területen, így a tárgyak bizonyosan az elsüllyedt tengeralattjáróból kerülhettek elő.

Az admirális azt mondta, az előkerült tárgyak bizonyítják, hogy az eddig csak "eltűntként" keresett jármű valóban elsüllyedt.

A tengeralattjárót az érzékelők 850 méter mélységben lokalizálták. Korábban a haditengerészet szóvivője, Julius Widjojono admirális azt mondta, a járművet úgy tervezték, hogy 250-500 méteres mélységig merüljön, ezen túlmenően pedig már veszélyes lehet a jármű számára a mélység.

A legénységről továbbra sincs hír, ám aggodalomra ad okot a hadsereg korábbi tájékoztatása, mely szerint a hajóban rekedt 53 embernek csak 72 órára elegendő oxigénje van. Mindazonáltal a hatóságok szombaton azt közölték, nem adták fel a reményt, hogy túlélőkre találnak, és megkezdték a mentési előkészületeket.

 

Figyelmébe ajánljuk

Mi az üzenete a Hadházy Ákos és Perintfalvi Rita elleni támadásoknak?

Bő húsz éve elvetett mag szökkent szárba azzal, hogy egy önjelölt magyar cowboy egyszer csak úgy döntsön: erővel kell megvédenie gazdáját a betolakodótól – ha jóindulatúan szemléljük a Hadházy Ákossal történteket. Ennél valószínűleg egyszerűbb a Perintfalvi Ritával szembeni elképesztően alpári hadjárat: nem könnyű érveket hozni amellett, hogy ez valaminő egyéni ötlet szüleménye.

Mi nem akartuk!

A szerző első regénye a II. világháború front­élményeinek és háborús, illetve ostromnaplóinak inverzét mutatja meg: a hátországról, egészen konkrétan egy Németváros nevű, a Körös folyó közelében fekvő kisváros háború alatti életéről beszél.

Mit csinálsz? Vendéglátózom

Kívülről sok szakma tűnik romantikusnak. Vagy legalábbis jó megoldásnak. Egy érzékeny fotográfus meg tudja mutatni egy-egy szakma árnyékos oldalát, és ezen belül azt is, milyen azt nőként megélni. Agostini, az érzékeny, pontos és mély empátiával alkotó fiatal fotóművész az édesanyjáról készített sorozatot, aki a családi éttermükben dolgozik évtizedek óta.