Az utasforgalom 2022 végére, 2023 elejére érheti el a koronavírus-járvány előtti volument – mondta a Budapest Airport kommunikációs vezetője pénteken az M1 aktuális csatornán.
Valentinyi Katalin közölte: a korábbi hónapokhoz képest a május már kedvezőbben alakult, egész hónapban 22 ezer utasuk volt, ami a tavaly májusi 1,5 millió utashoz képest 98 százalékos visszaesés.
Felidézte, januárban 153 úti cél volt elérhető Budapestről, ez áprilisban két-három városra szűkült és jelenleg mintegy 20 városba lehet utazni. Júniusban is több, jellemzően európai fővárosba indulnak újra járatok, és júliusra várják az Öböl-menti légitársaságok és a kínai járatok újraindulását – tette hozzá.
Valentinyi Katalin tájékoztatása szerint a járvány előtt, a tavalyi 16 millió után idénre 17 milliós utasforgalmat vártak, most ennek a felével, 8-9 millió utassal számolnak az idei évre. Az utasforgalom járvány előtti volumenét várakozásaik szerint 2022 végén, 2023 elején érik majd el - emelte ki.
Az egészségbiztonság miatt bevezetett reptéri szabályokról közölte: azt kérték, hogy az utasok egyedül lépjenek be a terminálépületbe és az online check in, illetve az önkiszolgáló poggyászfeladó-rendszer használatára is kérték őket.
A reptéren rendszeres a fertőtlenítés, a fertőtlenítő takarítás, a munkatársak maszkot viselnek, kézfertőtlenítőket helyeztek ki, azokat folyamatosan újratöltik és csak minden második székre lehet leülni a terminálokon – sorolta.
Több alkalmazottját is kirúgja a Budapest Airport
Nagyon sokáig fog tartani, mire helyreáll a repülőforgalom Csoportos létszámleépítést hajt végre a Budapest Airport, miután elmondása szerint minden tőle telhetőt megtett azért, hogy megtartsa a munkahelyeket - ismertette a cég bejelentését az MTI. Mivel elmondása szerint áprilisban az utasforgalom 99,3 százaléka kiesett (azaz a tavalyi napi 44 ezer utas helyett háromszáznál is kevesebben fordulnak meg a ferihegyi légikikötőben), a helyzet egyre inkább tarthatatlanná vált.