Soron kívül oltják szombattól a várandós nőket és a kismamákat

  • narancs.hu
  • 2021. március 27.

Katasztrófa

Regisztráció után, extra oltópontokon.

Pénteken engedélyezte a Nemzeti Népegészségügyi Központ a várandós nők és a kismamák koronavírus elleni oltását. Kiderült, szombattól az orvosi egyetemek külön oltópontjain, soron kívül fogadják az érintetteket, ahova háziorvosok és nőgyógyászok utalhatják be őket, regisztráció után.

Mint azt Müller Cecília az Operatív Törzs pénteki sajtótájékoztatóján közölte, a jelenlegi szakmai ajánlások szerint mRNS alapú vakcinákkal oltják majd a várandós nőket és a kismamákat, vagyis Pfizer vagy Moderna oltást kaphatnak. Az első oltást a várandósság 12 hete után, a másodikat a szülést követően kaphatják meg. Utóbbi halasztására azért van szükség, mert a második vakcina beadása után erősebben jelenhetnek meg az oltási reakciók – mondta Merkely Béla.

(Semmelweis Egyetem)

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.