A Narancs által feltárt fajvédő ásotthalmi ingatlanprojekt után eredt a BBC

  • Nagy Gergely Miklós
  • 2017. február 7.

Kis-Magyarország

A Jobbik alelnöke egészen új információkat is csepegtetett a putyinista, brit szélsőjobboldaliakkal való kapcsolatáról.

Ásotthalmon forgatott a BBC, miután a televízió egyik munkatársa még tavaly év végén felfigyelt erre az ajánló cikkünkre, majd hamarosan elolvasták a Narancs teljes riportját is Toroczkai László putyinista ismerősei, a Knights Templar International jeles férfiairól és azok ásotthalmi ingatlanprojektjéről.

A sztorit még tavaly decemberben írtam meg, ezután keresett fel a BBC, hogy őket is érdekelné az anyag, és több mindenben segítettem nekik a forgatáshoz. A közel 12 perces tévériportot végül kedd délelőtt adták le.

Toroczkai László a BBC riportjában

Toroczkai László a BBC riportjában

 

 

A történet dióhéjban annyi volt, hogy a Jobbik körül legyeskedő brit szélsőjobboldaliak – akik valahogy remek orosz kapcsolatokkal is rendelkeznek – előbb Budapestre költöztek, és ma is innen menedzselik ún. lovagrendjüket. Mindeközben egy olyan ingatlanprojektet találtak ki, amelynek lényege, hogy megpróbálnak kiközvetíteni nyugat-európai, hangsúlyozottan fehér és vallásos embereknek olcsó ásotthalmi tanyákat, és ebben Toroczkai László polgármester – aki a „lovagrend” egyik vacsoráján is megjelent – aktívan segített nekik. (Például ezen a videón.)

A lényeg azonban persze nem Toroczkai, hanem egy Nick Griffin nevű brit szélsőjobboldali, korábban holokauszttagadásba keveredett politikus, és James Dowson agytröszt, akiről nemrég a New York Times is írt egy cikket annak apropóján, hogy Dowson „beszállt” az amerikai elnökválasztás kampányába gátlástalan álhírportáljával – természetesen Donald Trump oldalán. (A New York Times cikkében Dowson putyinista mivolta szintén előkerült.) Ez a két brit fickó amúgy már javarészt Magyarországon él, ők állnak a fehér európaiakat Ásotthalomra költöztető projekt mögött.

Róluk, mármint Dowsonról és Griffinről a BBC-nek Toroczkai annyit elmondott – bár ezt nekünk pont nem említette –, hogy korábban közösen többször meglátogatták Ásotthalmot, és körbenéztek ott. A teljes riportban egyébként a nézők megismerkedhettek a Jobbik alelnökének hírhedt rendeletével, és egy Ásotthalomra költözött brit férfival is.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.