„Mindenkit fel fogok jelenteni” – Nincs vége a nagy Facebook-balhénak, fellebbez a volt fideszes polgármester

  • Magyar Krisztián
  • 2016. június 29.

Kis-Magyarország

Siófok korábbi vezetője nem nyugszik bele, hogy a bíróság nem vonta felelősségre azokat, akiket egy Facebook-bejegyzés megosztása miatt jelentett fel.

„Természetesen fellebbezek” – így reagált megkeresésünkre Balázs Árpád, Siófok korábbi fideszes polgármestere azután, hogy megírtuk: a bíróság megszüntette azt az eljárást, amelyet a volt városvezető kezdeményezett egy Facebook-poszt megosztása miatt. Balázs Árpád feljelentése nyomán 17 ember ellen indult eljárás, többségüket rabosították is.

Balázs Árpád még polgármesterként 2011-ben

Balázs Árpád még polgármesterként, 2011-ben

 


A kifogásolt bejegyzésben egy 2014-es, még Balázs Árpád polgármestersége idején történt ingatlaneladásról volt szó. Ebben leírták, hogy egy belvárosi, 66 négyzetméteres önkormányzati lakást feltűnően alacsony áron, mindössze 5 millió forintért adtak el a szomszédos épület tulajdonosának. A poszt kitér arra, hogy az értékesítés során több szabálytalanságot is elkövethetett az önkormányzat, mivel a lakás forgalomképtelen volt, hiszen az állítólag nem szerepelt az ingatlan-nyilvántartásban. A volt városvezető erről úgy nyilatkozott, hogy szerinte ez az egész egy nagy hazugság, majd kiemelte: az ingatlan egy 19. században épült kikötői raktárból kialakított szükséglakás, amelyet négy évig hirdetett a hivatal azelőtt, hogy értékesítették volna, előtte pedig egy értékbecslést is készíttettek, ezt a képviselő-testület elfogadta.

A Szekszárdi Járásbíróság június 10-én kelt végzésében külön kitért arra, hogy a konfliktust kiváltó bejegyzés nem jogellenes, és a volt polgármester, mint közszereplő köteles a „kritika határait tágabban értelmezni”. Balázs Árpád ezzel kapcsolatban érdeklődésünkre azt közölte, hogy azért is fog fellebbezni, mert ő a bírósági végzésében írtakkal ellentétben nem becsületsértés miatt, hanem valótlan tények állítása, vagyis rágalmazás miatt tett feljelentést. A korábbi városvezetőnek felvetettük azt is, hogy az általa feljelentettek között több DK-s és MSZP-s helyi politikus vagy aktivista is van, ezzel kapcsolatban Balázs először azt írta, hogy az egész akciót ők indították és nekik köszönhető az is, hogy az ügy a mai napig még téma a sajtóban, aztán pár sorral lejjebb így fogalmaz: a „feljelentettek éppúgy érdektelenek számomra, mint bármelyik más politikus”. Balázs válaszában végül részletezte, hogy a 20 éves polgármestersége alatt milyen eredményeket ért el Siófokon, és szerinte ezt a csak tisztességes gazdálkodás mellett sikerülhetett. (Arról, hogy a fideszes politikus milyen körülmények között veszítette el a 2014-es választásokat, és hogy milyen a hangulat azóta Siófokon, itt, arról pedig, hogy milyen visszaélésgyanús ügyek kerültek azóta napvilágra, itt írunk részletesen.) Balázs Árpád végül közölte: „(…) továbbra is mindenkit fel fogok jelenteni, aki személyemmel kapcsolatban hazugságokkal kíván politikai hasznot húzni. És nem érdekel, hogy mit ír a Magyar Narancs, meg meddig tart az ügy és hány fellebbezést kell írnom, nekem van időm.”

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.