Nem mondott igazat a Fidesz pécsi polgármesterjelöltje a bíróságon
71327760_503910436836026_3820163347236519936_o.jpg

Nem mondott igazat a Fidesz pécsi polgármesterjelöltje a bíróságon

  • narancs.hu
  • 2019. október 3.

Kis-Magyarország

Vári Attila olyan biztonsági őröket akart védeni, akik megvertek egy egyetemistát.

Nem mondtak igazat a tanúk – ez derül ki egy másodfokú ítéletből, melyet egy durva verés miatt indítottak, írja a Népszava. A tanuk egyike Vári Attila, a Fidesz pécsi polgármesterjelöltje.

A pécsi sportcsarnok (PSN) egy rendezvénye után a biztonsági őrök megvertek egy egyetemistát. A diák feljelentést tett, így két őrző-védő vádlottként állt a bíróság elé. Az első és a másodfokú bíróság is arra a döntésre jutott, hogy ok nélkül verték meg az egyetemistát.

A biztonságiak azt állították, azért volt szükség az erélyes fellépésre, mert a diák tört-zúzott a mosdóban és fenyegetőleg lépett fel velük szemben. Az ő verziójukat támasztották alá tanuk is, köztük a sportcsarnok biztonságáért felelős vezető, a rendezvény biztosítását végző cég embere, illetve Vári Attila, mint a Pécsi Sport Nonprofit Zrt. vezetője.

A másodfokú ítélet indoklása szerint azonban a helyszín szemléje, illetve az ott készült fotók cáfolják, hogy a sértett tört és zúzott a mellékhelyiségben. A bíróság a sértett mellett kiálló tanúknak adott igazat, akik szintén cáfolták a vádlottak verzióját.

A bíró arra jutott, hogy a vádlottak mellett kiálló tanuk, köztük a fideszes Vári Attila (olimpiai bajnok vízilabdázó) vallomásának hitelessége megkérdőjelezhető.

A vádlottak tanúinak szavahihetőségéről az idézett elsőfokú ítélet egyébként még keményebben fogalmazott. Abban az áll, hogy a tanúk megbízhatóságát nagymértékben befolyásolta, hogy függtek-e rendezvényt biztosító cégtől, illetve a vállalkozást megbízó PSN vezetőjétől. Ráadásul ketten is állították: történtek befolyásolási kísérletek annak érdekében, hogy a vallomások minél inkább lejárassák a sértettet.

 

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.