Stadler Stadion, birkanyáj – Így rohadt le az akasztói aréna

  • Nagy Gergely Miklós
  • Hangyál Attila
  • 2014. május 22.

Kis-Magyarország

Amikor a nyitómeccset játszották Akasztón, a legmodernebb hazai stadionnak számított a Stadler. Ma birkák legelnek az oldalában, miközben odabenn Stadler József egy hatalmas festményről mosolyog az arra tévedt látogatóra. Körbenéztünk, mi maradt a vállalkozó álmából. Fotógaléria.

 

Emlékeznek Stadler Józsefre? Arra a 90-es évekbeli vállalkozóra, aki az álmát komolyan vette, sőt meg is építette azt. Aki az Utolsó vacsorával bizniszelt, és akit megvertek a csecsenek. Stadler FC? A stadion egyébként jelenleg is áll, és az Európa-bajnokság hajrájában a magyarnarancs.hu friss fényképekkel és rövid kísérőszöveggel idézi fel Stadler József történetét. A létesítmény nincs jó állapotban, és csak azért nem romos, mert egy adósságkezelő cég értékesíteni akarja mint menő rendezvényközpontot, miközben Stadler börtönben ül (ahol szorgos könyvtárosként dolgozik a hírek szerint).
Lapunk többször megemlékezett már az egykori juhászról: a Narancs Minőségi Újságírásért díjjal kitüntetett, kétrészes cikkét itt és itt olvashatja Stadler József fölemelkedéséről és bukásáról.

Figyelmébe ajánljuk

Jön a bolond!

  • - turcsányi -

William McKinley-vel jól elbánt Hollywood. Az Egyesült Államok 25. elnöke mind ez idáig az egyetlen, aki merénylet áldozataként négy elhunyt potus közül nem kapott játékfilmet, de még csak egy részletet, epizódot sem.

Út a féktelenbe

Már a Lumière testvérek egyik első filmfelvételén, 1895-ben is egy érkező vonat látványa rémisztette halálra a párizsi közönséget.

Cica az istállóban

„Attól, hogy egy kóbor macska a Spanyol Lovasiskola istállójában szüli meg a kiscicáit, még nem lesznek lipicaiak” – imigyen szólt egy névtelen kommentelő a film rendezőjének honosítási ügyét olvasva.