Újabb kilépéshullám a Jobbiknál

  • -vdp-
  • 2019. január 18.

Kis-Magyarország

A Jobbik veszprémi alapszervezetéből heten léptek ki, az erről szóló, aláírásukkal ellátott dokumentumot nyilvánosságra is hozták.

Portálunk a kilépők közül Pataricza Györggyel beszélt, aki az ajkai önkormányzat képviselő-testületének tagja.

Pataricza elmondta, hosszú ideje mérlegelnek, de a tavalyi tavaszi országgyűlési választás előtt nem kívántak a pártban ellentéteket szítani. Azonban, ami választás után történt Pataricza szerint, “már végképp betette a kaput, nincs tovább”. Azt mondta, a párt ma már nem képviseli ugyanazokat a jobboldali értékeket, mint eddig, úgy látja „totális a zűrzavar”.

Akik kiszálltak

Fotó: Pusztai László

 

Munkáját a hátralévő időben az önkormányzat képviselő-testületében függetlenként folytatja. Azt is közölte, egyelőre nem kíván csatlakozni egyik párthoz sem, de a Toroczkai László által vezetett Mi Hazánk Mozgalomra fog szavazni.

Portálunk úgy értesült, hogy a Jobbikból szintén kilépő Forgóné Kelemen Judit, aki a veszprémi önkormányzatban képviselő.

A kilépési nyilatkozat többek között az alábbiakat tartalmazza:

  • döbbenettel figyelték a vonai megnyilatkozásokat
  • elítélik a balliberális oldalnak mindenáron való megfelelési erőlködést
  • elítélik Mirkóczki Ádám kijelentését, amely szerint meg “nem a 2010 előtti retorika volt az igaz, hanem a mostani”szerintük a pártvezetés teljesen elfordult a helyes iránytól

 

Mirkóczki egyébként a Magyar Narancs két héttel ezelőtti számában ezzel magyarázta a párt radikális szárnya, a kilépők által kifogásolt stratégiaváltást:

"Ebben a helyzetben logikus, hogy az ellenzék közösen akar nyomást gyakorolni a kormányra. Másrészt a tavaszi választásnak az volt a tanulópénze, hogy a jelenlegi feltételekkel az ellenzéknek külön-külön nincs esélye. (...) Ez nem azt jelenti, hogy innentől mindenben egyetértünk a DK-val vagy az LMP-vel, de azt igen, hogy van egy magasabb cél, nevezetesen, hogy a demokratikus intézményeket helyreállítsuk. Ha elvonatkoztatunk a 2006-os rendőri brutalitásoktól, és a választási törvényt, a közszolgálati médiát, a köztársasági elnök, a népszavazás intézményét, vagy az ügyészséget nézzük, úgy még a legsötétebb Medgyes­sy-, Gyurcsány-, Bajnai-időszak is a demokrácia aranykora volt ahhoz képest, ami most van."

Figyelmébe ajánljuk

A polgármester kételkedik a pofonjáról készült felvételben, pedig létezik

Nagy János szigetszentmiklósi polgármester képviselői kérdésre nem cáfolta, hogy megütött egy helyi lakost az adventi vásárban, ugyanakkor megkérdőjelezte az erről készült térfigyelő kamerás felvétel létezését. Lapunk a vita eldöntését azzal segíti, hogy közreadja a felvétel egyik részletét. A polgármester pofonja utáni testületi ülésen a városvezetőt kötelezték arra, ha büntetőügy részese lesz, köteles arról beszámolni.