Könyv

Salinger Richárd: Erdei jógakaland

Könyv

Játékos mozgással, érzelmi fejlesztéssel, egyfajta szerepjátékként élhetik meg a gyerekek a jóga különféle hatásait e könyv segítségével, miközben egy meseélmény tevékeny szereplői lehetnek. Némi ráhangolódó légzésgyakorlat letudása után juthatnak el a kicsik Jógaországba, ahol a történet szerint sok riadt kisállattal találkoznak, akik ázva-fázva, szomorúan álldogálnak az út mentén, mert a nagy esőzés miatt kiöntött a patak és eláztatta az otthonukat. Fintor és Cingi, a válogatós és félős egér, Hopp, az igazságérzetéről híres nyúl, Röpcsi, a bagoly, aki nem szeret repülni, Hamuka, a nagyot mondó borz és Kukker, a szemüveges, mélabús vakond medve barátjukhoz szeretnének eljutni, hogy nála húzzák meg magukat, amíg újra hazaköltözhetnek. A feladat adott, segíteni kell az állatkáknak, a cél az, hogy átjussanak az erdőn. A mese olvasása során a gyerekek szinte résztvevőként alakíthatják a történetet, hisz’ számos akadályt kell legyőzniük, melyeket különböző, nem túl nehéz, de nem is rémesen könnyű jógagyakorlatokkal teljesítenek. Remek az ötlet és a koncepció, klassz a sztori végén az összegző ismétlés mind a mese, mind a jóga szintjén. Egy probléma van csak a kerettörténettel, lehetne komplexebb, izgalmasabb. A gyakorlatok Csíki Mariannt dicsérik, míg a különösen szép és harmonikus illusztrációkért Széll Adrienné az érdem. A jógával megejtendő ismerkedéshez ennél jobb módot nehéz elképzelni: Salinger Richárd könyve igazán egyedi darab.

Bookline Könyvek, 2019, 42 oldal, 2499 Ft

 

Figyelmébe ajánljuk

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.

Egyetemes gyávaság

A gyermekvédelminek csúfolt törvény utóhatása borzolta a kedélyeket az elmúlt hetekben a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen. Június közepén, még a Pride – azóta tudjuk: több százezres – vonulása előtt cikket jegyzett a Hvg360 felületén az egyetem Pszichológiai Intézetének három oktatója.

Adja vagy nem adja?

A történet népmesei szála szerint Donald Trump a hivatalban eltöltött dolgos nap után hazatért otthonába, ahol szerető hitvese, Melania várta őt.

Vegetál, bezárt, költözik

Az elmúlt másfél évtizedben szétfeslett a magyar múzeumi rendszer szövete. Bizonyára vannak olyan intézmények, amelyek érintetlenek maradtak a 2010 óta zajló átalakulásoktól: vidéken egy-egy helytörténeti gyűjtemény, vagy Budapesten a Bélyegmúzeum – de a rendszer a politikai, s ezzel összefüggő gazdasági szándékokból, érdekekből kifolyólag jelentősen átrajzolódott.