80 lengyel katona haláláról számolt be az orosz fél

  • narancs.hu
  • 2022. június 25.

Külpol

Az orosz védelmi minisztérium szerint a lengyelek Donyeck megyében voltak, amikor a rakétatámadás érte őket.

A Telex és a Mandiner is arról számolt be az orosz védelmi minisztérium, valamint a Ria Novosztyi hírügynökség közlésére hivatkozva, hogy az orosz hadsereg légicsapásai következtében az ukrajnai Donyeck megyében közel 80 lengyel katona halt meg.

A támadással az oroszok megsemmisítettek 20 páncélozott járművet és 8 rakétavetőt a jelentés szerint, amely nem tér ki arra, hogy ez a lengyel katonák felszerelése volt-e, és ahhoz sem fűz magyarázatot, hogyan kerültek lengyel katonák az orosz–ukrán háború frontjára. Arról, hogy Lengyelország katonákat küldene az oroszok által megtámadott szomszédjába, korábban volt szó, de az az információ is orosz forrásból származott.

Szintén az orosz–lengyel viszony állapotáról tudósít az a hír, miszerint az oroszországi Szmolenszk város polgármestere péntek este bejelentette, hogy levették a lengyel zászlót a katyni mészárlás emlékművéről.  Andrej Boriszov polgármester azt mondta, „nem lehetnek lengyel zászlók az orosz emlékműveken, még kevésbé a lengyel vezetők oroszellenes megjegyzései után”.

Arról, hogy mi mindennel terhelt a két ország kapcsolata, ezekben a cikkekben írtunk:

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódás és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Mit jelent számunkra az új uniós médiatörvény?

  • Polyák Gábor
Március 13-án az Európai Parlament is rábólintott, és így uniós jogszabállyá lett az európai mé­dia­szabadságról szóló törvény. A rendelet végleges szövegét hamarosan ki is hirdetik az európai közlönyben. Mit jelent ez az új szabályozás a magyarországi sajtóviszonyokra, és mit az európaiakra nézve?