Lövöldözés volt Londonban, emberek közé hajtott egy autó: 4 halott, 20 sebesült

  • narancs.hu
  • 2017. március 22.

Külpol

Terrorcselekmény történhetett.

Lövöldözés volt szerda délután Londonban, a Westminster közelében, miközben a hídon tucatnyi embert elütött egy autó. Négy halottról és közel 20 sérültről van eddig tudomásunk, miközben a rendőrség terrortámadásként kezeli az ügyet.

theguardian.com-on délután összeszedték, mit tudunk a balesetről:

– két súlyos incidens történt a brit parlamentnél,

– egy rendőrt leszúrtak a parlament előtt,

– ezen kívül a beszámolók még egy, a közeli Westminster hídon történt gázolásról szóltak,

– itt több, közel tucatnyi sérült van,

– a környéket kordonokkal zárják le, és kiürítik, a londoni parlamentet kommandósok vették körbe,

– a parlament ülését felfüggesztették, a képviselőket biztonságos helyre vitték.

 

A Euronews szemtanúkat idéz

Az uniós hírportál az alábbi beszámolókat tette közzé: „Egy fiatalember, Ismail Hassan elmondta, hogy zöld lett a lámpa, egy autó felgyorsított legalább 50 kilométer per órára, vagyis sokkal gyorsabban hajtott, mint a megengedett sebesség. Aztán az újságos felé vette az irányt, majd fel a járdára, ott ütötte el az első, majd hátrébb a híd közepe felé a második, aztán a harmadik embert. Hat vagy hét embert látott földön fekve. Csak sétáltak normálisan, az első ütés két embert is ért. Az autó cikcakkban hajtott a járdán, egyik embert gázolta el a másik után, mire a járókelők felfogták, hogy mi történik. Nagyon gyorsan zajlott le az egész, alig 10 másodperc volt.
– Éppen a hídon voltunk, amikor lövéseket hallottunk – mondta egy asszony. – Aztán kiderült, hogy amit mi lövéseknek hittünk, az valójában annak a hangja volt, hogy a kocsi elütött egy nőt. Azt hiszem, nő volt, de nem vagyok benne száz százalékig biztos, a kerekek alá került, utána sikoltozás kezdődött, aztán megint lövéseket hallottunk. És amikor a hídra néztük, testeket láttunk szanaszét heverni, sokat, legalább 10-12 testet, a hídon végig, a híd különböző pontjain. (...)”

 

 

Kora este kiemeltek a Temzéből egy súlyos sérüléssel küzdő, de életben lévő asszonyt. Ő vagy leesett, vagy leugrott a Westminster hídról a tömegbe hajtás nyomán.

Egy újságstandos asszonyt szemtanúként szólaltatott meg a theguardian.com, ezt mondta nekik: „Egy csattanást hallottam, felnéztem. Ezt a kocsit láttam a parlament kerítésének csapódva. Először azt hittem, balesetről van szó. Aztán élesebb hangokat hallottam, fegyverlövéseket. Nem voltam benne biztos. A kocsikból rengeteg füst áradt, azt hittem, mindjárt felrobban valami.”

A BBC egyébként térképre tette a merényletet, íme:

false

 

 

 

Cikkünket folyamatosan frissítjük!

Itt a Euronews élő videója:

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.