Kiderült, mi lesz a Buckingham-palota előtt hagyott plüssmacikkal

Külpol

Egy jótékonysági szervezet kapja meg őket. Persze tisztítás után.

Egy brit gyermekjótékonysági szervezet kapja meg azt a több mint ezer Paddington mackót és más plüssmackót, amelyet a szeptemberben elhunyt II. Erzsébet tiszteletére hagytak ott a Buckingham-palotánál.

A 96 éves korában, szeptember 8-án elhunyt királynőt gyászolók a rengeteg virág és üzenet mellett hagyták a plüssmackókat a brit uralkodócsalád londoni és a windsori palotája előtt. A játékmackókat a palota közleménye szerint megtisztítják, és úgy adják át a Barnardo's brit jótékonysági szervezetnek.

Lynn Perry, a szervezet vezérigazgatója felidézte, hogy II. Erzsébet több mint 30 éven át volt a szervezet védnöke. Ígérete szerint vigyázni fognak a mackókra, és a játékok olyan helyre kerülnek majd, ahol szeretni fogják őket, és örülnek majd nekik.

A Paddington mackók apropója egyébként az volt, hogy a királynő uralkodásának 70. évfordulója alkalmából júniusban rendezett ünnepségek egyik fénypontjaként a népszerű regény- és filmhős, Paddington maci együtt teázott II. Erzsébettel egy videóban. A kedves jelenetben II. Erzsébet elárulta, hogy a táskájában mindig magával visz egy lekváros szendvicset, Paddington kedvenc csemegéjét.

A gyász napjai alatt viszont annyian szerették volna ezekkel a tárgyakkal leróni tiszteletüket, hogy a királyi parkok gondozói arra kérték az embereket, ne hagyjanak Paddington mackókat és lekváros szendvicseket a palotáknál.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.