Magyar idő szerint csütörtökön este kilenc óra körül „Hogyan harcolunk” címmel tartott megnyitóbeszédet Orbán Viktor a Conservative Political Action Conference (Konzervatív Politikai Akciókonferencia), azaz CPAC rendezvényén a texasi Dallasban. Orbán napok óta Amerikában van, találkozott Donald Trump volt amerikai elnökkel is, aki a konferencia utolsó napján tartja majd a záróbeszédet.
A demokraták gyűlölik Orbánt és a Fideszt
A magyar miniszterelnök a kötelezőn túl azzal kezdte beszédét, régi vágású szabadságharcosként mutatta be magát, és mint az egyetlen, migrációellenes kormányfőt Európában. Ezután a várható médiavisszhangra fordította a szót, és azt mondta, összezavarta a baloldali médiát azzal, hogy beszédet tart a CPAC-en. Utalt rá, hogy őt ez a sajtó antiszemitának és rasszistának tartja.
Erre azzal vágott vissza:
Magyarországon bevezettük a zéró toleranciát az antiszemitizmussal és a rasszizmussal szemben, ezért azt állítani, hogy antiszemita, vagy rasszista lennék, az fake news.
Szerinte nem csak a baloldali média gyűlöli őt és a Fideszt, hanem a Demokrata Párt is, majd a jelenlegi amerikai vezetésre tért rá, amelyről azt mondta, hogy ideológiai nyomás alá helyezte Európát és különösen Brüsszelt, de beszélt Obamáról is.
„Az Obama-adminisztráció megpróbált arra kényszeríteni bennünket, hogy változtassuk meg Magyarország alaptörvényét, és töröljük ki abból a keresztény és nemzeti értékeket” - mondta Orbán. A szabad világ vezető hatalma „arra akart bennünket kényszeríteni, hogy változtassuk meg az alkotmányunkat egy globális liberális elképzelés szerint, de sikeresen ellenálltak ennek a kísérletnek” - tette hozzá.
Ezzel szembállította Texast, amit az Egyesült Államok magányos csillag államának is neveznek, ami szerinte azt jelenti, hogy a függetlenség, a szabadság és a szuverenitás a legkedvesebb érték Amerikának ezen táján. „Hazám, Magyarország, Európa magányos csillag állama, a magyarok a függetlenségért, a szabadságért és a szuverenitásért harcoltak az elmúlt 500 évben” - mondta. Hozzátette: harcoltunk a kereszténységért a közép- és újkorban, harcoltunk a kereszténydemokráciáért a huszadik században, és ezt a harcot a mai napig folytatjuk.
Sorosról áttérni a siker kulcsára
Orbán természetesen szóba hozta Soros Györgyöt is, akit az ellenfelének nevezett, és akinek szerinte egy egész hadsereg áll a rendelkezésére. Mint mondta, Soros azt gondolja, hogy a mindannyiunk számára kedves értékek vezettek a XX. század borzalmaihoz, de Orbán szerint a nácizmus és a kommunizmus rémségei azért történtek meg, mert az országok feladták keresztény értékeiket. A liberálisok most ugyanezt akarják tenni - mondta.
Kijelentette:
ha valakinek kétségei lennének afelől, hogy a progresszív liberálisok és a kommunisták ugyanazok, „csak kérdezzenek bennünket, magyarokat, mi mindkettővel harcoltunk már, és ők igenis ugyanazok”.
Szerinte a nemzet, a keresztény gyökerek és a család lehetnek sikeresek a politikai harcmezőn, még ma is, amikor a politikai életet a liberális hegemónia uralja. Ezeket az értékeket sikeressé és fősodratúvá tették Magyarországon, mondta Orbán.
Úgy látja, a siker kulcsa, hogy százszázalékon harcolnak: „az igazat mondjuk és kiállunk az igazunkért, még akkor is, ha ezért a fél világ támad bennünket, a legfontosabb pedig, hogy bízni kell a zsidó-keresztény tanításokban”.
A migrációról és a családról
A magyarok voltak az elsők Európában, akik nemet mondtak az illegális migrációra és megállították az illegális migránsok invázióját - jelentette ki. Szerinte a magyarok úgy gondolják, hogy meg kell állítani az illegális bevándorlást a nemzet védelme érdekében.
Mint mondta, a magyar kormány úgy döntött, hogy kikéri az emberek véleményét arról, hogy akarnak-e illegális migrációt, vagy sem, és a népszavazáson a magyarok úgy döntöttek, hogy nem akarnak migrációt. Tehát nem akarnak a progresszívak szabályai szerint játszani.
Magyarországon nem csak fizikai falat épített a kormány a határokon és pénzügyi falat a családok köré, hanem egy jogi falat is felhúztak, hogy megvédjék a gyermekeket az őket célzó genderideológiával szemben - sorolta a miniszterelnök. Az ő politikai filozófiája szerint a család az a hely, ahol a szülők átadják az értékeket a következő nemzedéknek. Ha megszűnnek a tradicionális családok, akkor semmi sem mentheti meg a Nyugatot a pusztulástól - vélekedett Orbán.
Magyar Dávid és Woke Góliát
„Nem számít, hogy a liberálisok mit mondanak. Mindig azt mondják, hogy veszíteni fogunk, azt mondják, hogy a győzelem lehetetlen", de be kell bizonyítani, hogy tévednek” - mondta. Szerinte ez egy kultúrháború, és új életre kell kelteni az egyházakat, a családokat, az egyetemeket és a közösségi intézményeket.
Majd arról beszélt, hogy Magyarország egy régi, büszke, de Dávid-nagyságú nemzet, mely egyedül áll a globális woke Góliáttal szemben, ezért szeretnék megnyerni az amerikai konzervatívok támogatását.
A háború és a választások
Amerikai-orosz tárgyalások nélkül sosem lesz béke Ukrajnában - mondta a háborúval kapcsolatban a magyar miniszterelnök, hozzátléve Ukrajna Magyarország szomszédja, és "teljes mértékben szolidárisak vagyunk velük".
De csak erős vezetők képesek békét teremteni - tette hozzá. Szerinte Ukrajna szomszédságában Magyarországnak borzalmasan nagy szüksége van olyan erős vezetőkre, akik képesek arra, hogy tető alá hozzanak egy békemegállapodást.
"Barátra és szövetségesre kell találnunk egymásban", mert idén az Egyesült Államokban félidős választásokat tartanak, azt követően, 2024-ben pedig elnök- és kongresszusi választást. Európában ugyanebben az évben európai parlamenti választások lesznek.
Ez a két helyszín fogja meghatározni a nyugati civilizációért vívott csata két frontját - mondta Orbán.
A Nyugat jövőjére olyan súlyos veszély leselkedik, mint már régen - kezdte beszédének lezárását -, most viszont a Nyugatot saját maga veszélyezteti.
A globalisták mind mehetnek a pokolba, én Texasba jöttem!
- mondta a miniszterelnök. „Vissza kell vennünk az intézményeinket Washingtonban és Brüsszelben, és össze kell hangolnunk a csapataink mozgását. Isten áldja Texast, Isten áldja a barátságunkat!”