Tizenkét órán át műtötték Jair Bolsonarót

  • narancs.hu
  • 2025. április 14.

Külpol

A volt brazil elnököt még 2018-ban késelték meg, ennek szövődménye miatt kellett elvégezni a beavatkozást. Mindezt két héttel azután, hogy előzetes letartóztatásba került puccskísérlet miatt. 

Sikeres hasi műtéten esett át vasárnap Jair Bolsonaro korábbi brazil elnök, egy 2018-as késeléses támadáshoz köthető bélelzáródás miatt. A tizenkét órás műtétre két héttel azután került sor, hogy a volt államfő előzetes letartóztatásba került egy állítólagos puccskísérlet miatt – írja a hvg.hu

Felesége, Michelle Bolsonaro volt az, aki elsőként jelentette be a műtét végét, miután az Instagramon rendszeresen tájékoztatta követőit a férje állapotáról. „A műtét sikeresen befejeződött! (…) A szívem tele van hálával mindannyiótokért, akik imádkoztak, üzeneteket küldtek és közbenjártak a szerelmemért” – írta közösségi oldalán. A kórház közleménye szerint Bolsonaro egészségi állapota stabil, nem érez fájdalmat, és az intenzív osztályon lábadozik. Az egykori egyköri elnök néhány tucat támogatója a kórház bejárata előtt várta a híreket.

A lap emlékeztet, Bolsonaro az elmúlt években már több műtéten is átesett a 2018-as elnökválasztási kampány idején történt késes támadás utóhatásaival kapcsolatban. Szombat este érkezett a brazil fővárosba orvosi repülőgéppel az északkeleti Natalból, ahol előző nap súlyos hasi fájdalmak után kórházba került.

Egyébként Bolsonaro azért érkezett a régióba, hogy mozgósítsa támogatóit, ugyanis két hete a Legfelsőbb Bíróság döntése értelmében eljárás indult ellene állítólagos puccskísérlet miatt. Az ügyészek azzal vádolják, hogy közeli társaival – köztük miniszterekkel és magas rangú katonatisztekkel – régóta tartó összeesküvést szőtt, hogy a 2022-es választások után is hatalmon maradjon, amelyet a második fordulóban elvesztett nagy riválisával, Luiz Inacio Lula da Silvával, a jelenlegi baloldali elnökkel szemben.

Ugyan Bolsonaro 2030-ig nem indulhat választáson, de reméli, hogy ítéletét hatályon kívül helyezik vagy csökkentik, hogy indulhasson jövőre a választásokon. 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Ukrajna útja az EU-ba: szatócsok és morálőrzők

Repkednek a választókat ijesztegető százmilliárdos összegek, valaminő konzultáción igyekszik a kormány többséget szerezni magának, hogy az ország elzárkózzon Ukrajna EU-tagságától. Holott nem csak hazánk két évtizede történt csatlakozása bizonyítja, hogy az önző szatócsszemlélet tévút, hanem világosan látni kell: a saját lábára álló Európának is óriási szüksége van Ukrajnára.