floridába és Arizonába főleg a leghidegebb hónapokban mennek pinenni a kanadai nyaralótulajdonosok, ám a Wall Street Journal szerint folyamatosan emelkedik azok száma, akik inkább szabadulnának az ingatlanjuktól. Van olyan ingatlanügynök, aki szerint idén év elején már 700 kanadai ingatlant kezdtek el árulni Arizonában, miközben ez a szám tavaly még csak száz volt. Floridában megduplázódott az eladó kanadai tulajdonú ingatlanok száma, a vásárlók száma azonban megcsappant. Egy kanadai-amerikai ingatlanügyekre specializálódott ügyvédi iroda szerint mostanában tízszer annyi megkeresést kapnak, mint általában.
Donald Trump amerikai elnök beiktatása óta elég hűvös a viszony Kanada és az Egyesült Államok között, ami valószínűleg leginkább annak köszönhető, hogy Trump lépten-nyomom arról fantáziál, hogyan lesz Kanada az Egyesült Államok 51. állama. Ezt a kanadaiak érthető módon nem fogadják túl jól, amelyen a folyamatos oda-vissza vámolás és más különböző gazdasági fenyegetések sem segítenek. Az igazi ok a nyaralók elpasszolására azonban nem az általános ellenszenv - ez jobbára abban mutatkozik meg, hogy nem vesznek amerikai wiskey-ket.
A legtöbben azért adnának túl az amerikai nyaralón, mert rizikósnak vélik az országot. Az új törvények értelmében a külföldieknek tartózkodási engedélyért kell folyamodni, ha 30 napnál tovább akarnak az országban tartózkodni. És mivel mostanában úton-útfélen civileket csuknak le vagy deportálnak bármiféle konkrét bizonyíték hiányában, sokan egyszerűen nem érzik magukat biztonságban, ha Amerikába kell utazni. Mások arról számoltak be, hogy amikor franciául beszéltek, akkor egy floridai szupermarketben odaléptek hozzá, hogy menjen vissza oda, ahonnan jött, írja a Telex.