70 millió forintnyi dollárt hagyott a szolnoki Hetényi kórházra egy kanadai magyar

  • narancs.hu
  • 2021. március 22.

Lokál

A kardiológiai osztálynak szánta a pénzt.

Mintegy 300 ezer kanadai dollárt, azaz csaknem 70 millió forintot hagyott a szolnoki Hetényi Géza Kórházért Alapítványra egy kanadai magyar férfi, az összeget az intézmény kardiológiai osztályának szánta – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház - Rendelőintézet hétfőn közleményben az MTI-vel.

A közlemény idézi Piroska Miklóst, az egészségügyi intézmény főigazgatóját, aki elmondta: Kanadából kereste meg a kórházat Alberta állam tiszteletbeli konzulja, Szenthe Sándor azzal, hogy egy kanadai magyar, Gulácsi István végrendeletében jelentős összeget hagyott a Hetényi Géza Kórházért Alapítványra.

Herczeg Béla, a kórház kardiológiai osztályát vezető főorvos az MTI-nek elmondta: az összeget a kardiológiai ellátásra fordítják. Felújítják az osztályon az elektronikai rendszert, számítógépet, nyomtatókat és ehhez tartozó egyéb eszközöket vásárolnak. A tervek között szerepel szívultrahang-készülék, defibrillátorok, továbbá Holter-készülék (szívritmus-analízisre használt elektronikai eszköz) beszerzése is – közölte.

A kórház közleménye szerint Gulácsi István 1924-ben született Szolnokon. 1949-ben emigrált Kanadába feleségével, Erzsébettel és Edmontonban telepedtek le, 64 évig éltek boldog házasságban. A házaspár rendszeresen utazott haza Magyarországra. Az elhatározás, hogy a kardiológiai osztálynak adományozzanak egy nagyobb összeget, onnan ered, hogy a feleséget éveken át kezelték a kórház kardiológiai osztályán.

A 2020-ban elhunyt férj végrendelete szerint már meg is érkezett a pénz a kórház alapítványához. Köszönetképpen a nagylelkű gesztusért a kórház vezetősége arra készül, hogy emlékplakettel tisztelegjen az adományozó előtt.

(MTI)

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?