A héten a fővárosban és további 396 település belterületén, összesen 123 ezer hektáron folytatódik az országos szúnyoggyérítési program - tájékoztatta a végrehajtásért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője hétfőn az MTI-t.
Mukics Dániel közölte: a következő napokban 8 budapesti kerület mellett Győr-Moson-Sopron megyében 128, Borsod-Abaúj-Zemplénben 63, Baranyában 43, Csongrád megyében 36, Veszprém megyében 27, Hajdú-Biharban 21, Bács-Kiskunban 20, Somogyban 15, Jász-Nagykun-Szolnok megyében 11, Zalában 10, Fejérben 9, Tolnában és Heves megyében 6-6, Vas megyében pedig egy településen lesz szúnyogirtás.
Számos olyan területen vált szükségessé a védekezés, ahol a megelőző években nem okozott gondot a szúnyogok száma - tette hozzá.
A tájékoztatás szerint, a Duna és a Tisza mentén a korábbi árhullámok miatt még mindig sok a vérszívó, ezért újabb kezeléseket hajtanak végre a mosonmagyaróvári és győri térségben, a dunaújvárosi régióban, továbbá kiegészítő gyérítést végeznek Baja és Mohács környékén.
|
A Tisza mentén Csongrád megyében és a Tisza-tónál szükséges újabb kezeléseket végrehajtani.
A szóvivő emlékeztetett: az elmúlt két hétben minden eddiginél nagyobb területen zajlott az intenzív védekezés a szúnyogok ellen, a többi között a Szigetközben, Komárom térségében, Budapesten, a Csepel-szigeten, Pakstól a Duna teljes déli szakaszán, valamint a Velencei-tó partján.
A Tisza mentén Szolnok térségében valósultak meg kiterjedt kezelések, emellett Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Vas megyében, valamint a Dráva mentén csökkentették a szúnyogok számát.
Eszerint már 947 településen volt a katasztrófavédelem által irányított szúnyoggyérítés, összesen 488 ezer hektárnyi területen - ismertette a szóvivő. Felhívta a figyelmet arra, hogy a katasztrófavédelem honlapján előre közlik a várható szúnyoggyérítési munkálatok helyszínét és idejét. (MTI)
Kapcsolódó:
Minek köszöhető a szúnyoginvázió és milyen betegségeket terjeszthet?
A klímaváltozás és a műanyagszennyezés egyaránt a kártékony rovarok javát szolgálja, nem mellesleg irtásuk rombolja a környezetet. MTA Ökológiai Kutatóközpont kutatójával, Soltész Zoltánnal beszélgettünk a lehetséges következményekről.