Már nem csak ideiglenesen főigazgatja az Országos Vérellátó Szolgálatot Bayer Zsolt felesége

  • narancs.hu
  • 2018. július 6.

Lokál

Megbízását megdöbbenve fogadták a dolgozók.

Stratégiai intézmény Magyarországon nem maradhat független a politikától.

A héten állománygyűlésen jelentették be

az Országos Vérellátó Szolgálatnál, hogy Bayerné Matusovits Andreát, addigi általános főigazgató-helyettest az intézmény főigazgatójává nevezte ki Kásler Miklós.

Információink szerint az OVSZ-nél csalódottsággal és megdöbbenéssel fogadták a hírt. Nem értik, hogy a Fidesz 5. számú pártkönyvével rendelkező ember felesége hogyan kerülhet a stratégiai intézmény élére, ahol a politikamentességet garantálni kellene.

Mint azt megírtuk, Bayerné júniustól ideiglenesen vezette az OVSZ-t, mert vele karrierszimbiózisban élő főnökét, évtizedes üzlettársát, Drexler Donátot menesztette a hivatalát elfoglaló erőforrás-miniszter. Ne aggódjon senki, Drexlert sem hagyták az út szélén, a vezetői cseréket a röplabdából ismert forgással oldották meg. Drexler az OVSZ főtanácsadójaként folytathatja, Bayerné főigazgató-helyettesi székébe pedig az eddigi főtanácsost ültették.

Egyedül nem megy

Az aneszteziológus-sportorvos Bayerné eddig az OVSZ általános főigazgató-helyetteseként dolgozott, 2016-ban szinte Drexlerrel együtt érkezett a szolgálathoz. Mindketten szegediek, közös vállalkozásaikban éveket töltöttek együtt. Drexler a szegedi székhelyű On Duty Bt.-ben Matusovits cégtársa volt 2005 és 2015 között. (A cégben 2009–2010-ben csaknem 10 hónapig Bayer Zsolt is kültag volt.) 2008–2009-ben Drexler a már házaspár Bayerék családi cégében, a Bayer–Matusovits Bt.-ben is viselt vezető tisztséget.

Drexlert 2012-ben kinevezték a kórházak központi beszerzéseit intéző fővárosi alapítású, majd az állam által lenyelt Egészségügyi Ellátó Központ Zrt. vezérigazgatójává. Az OVSZ-hez igazolásáig, tehát 2016 szeptemberéig itt dolgozott, és az igazgatóságban 2015-től Bayerné is helyet kapott.

A doktornő a pozíciót 2017 februárjáig meg is tartotta amellett, hogy 2016 szeptemberétől az OVSZ általános főigazgató-helyettesi feladatait is ellátja. Bayerné Matusovits Andrea továbbá magánorvosként is praktizál az Életmód Orvosi Központban, de a Sportkórház is munkatársai között tudja, legalábbis az Országos Sportegészségügyi Központ a sportolók szűréseit végző keretorvosainak névsorában is feltűnik az evezősök felelőseként. Ezenkívül a Sportorvosi Központ internetes tájékoztatója szerint sportorvosként amatőr és profi sportolók vizsgálatával, prevencióval és gyógyító ellátással, teljesítményfelméréssel és optimalizálással foglalkozik rendelésein.

Bayerné még főigazgató-helyettes volt, amikor az OVSZ-en kívüli munkahelyi elfoglaltságai miatt érdeklődtünk a még Drexler vezette intézménynél a felső vezetők fizetéséről, egyéb juttatásairól, köztük az autóhasználatukról, illetve arról, hogy a párhuzamos munkavégzésüket ki engedélyezi, hány órát tölthetnek munkaidőn belül más munkahelyen dolgozva, hogyan tudják így maradéktalanul ellátni feladatukat. Választ márciusban a feltorlódott sajtómegkeresésekre hivatkozva nem adtak, illetve csak az országgyűlési választás utánra ígérték – ez azóta is ígéret maradt.

Királyi szolgálatban

Matusovits Andrea aneszteziológusként végzett külföldi munkáiról a Délmagyar 2008. júliusban közölt egy írást „Kuvaitban kábít a szegedi doktornő” címmel. Az olvasók ebből tudhatták meg, hogy a királyi család kórházában vállalt munkát, ahol luxuslakás, szolgálati autó, sofőr és egy teljesen más, nyugodt világ várta. A beszámoló szerint a doktornőt a férfi kollégái a tenyerükön hordozták, a csodálatukat élvezte, nem voltak vele tisztességtelenek, szemtelenek. Az arab országbeli munkavállalását a több kereset miatt választotta, vallotta meg a lapnak. „Tizenkét év szegedi klinikai munka után úgy döntöttem, hogy elhagyom az aneszteziológusi pályát, és az üzleti világban próbálok boldogulni. Döntésemben elsősorban anyagi okok játszottak közre” – mondta Matusovits Andrea a Délmagyarnak 2008-ban.

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Séta a Holdon

A miniszterelnök május 9-i tihanyi beszédével akkora lehetőséget kínált fel Magyar Péternek a látványos politikai reagálásra, hogy az még a Holdról is látszott.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.