Megszülettek 2019 első babái

  • narancs.hu
  • 2019. január 1.

Lokál

Vanda és Vilma.

Miskolcon éjfél után nyolc perccel született 2019 első újszülöttje vidéken – írja az MTI. Leveleki József, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház szülész orvosa az MTI-nek elmondta: a kislányt a Vanda nevet kapta. A baba édesanyja első gyermeke. Vanda természetes úton, spontán szüléssel jött világra, 47 centiméterrel és 2350 grammal.

Idén kislány lett az első fővárosi újszülött; 2019 első budapesti babája a Honvédkórházban született. Az intézmény kedd reggeli tájékoztatása szerint a kislány a Vilma nevet kapta. Az újszülött 2 óra 55 perckor 54 centiméterrel és 3870 grammal jött világra. Vilma szintén édesanyja első gyermeke.

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.

Családban marad

A kiállításon apa és fia műveit látjuk generációs párba állítva, nemzetközi kontextusba helyezve és némileg rávilágítva a hazai üvegművészet status quójára.