Multifunkciós központ épül a Puskás Ferenc Stadion metrómegállóra

  • narancs.hu
  • 2024. január 9.

Lokál

Boltok, éttermek, irodák, szálloda és teremgarázs is lesz a 29 ezer négyzetméteren.

2026-ra megépül a Puskás Ferenc Stadion metrómegállóra Budapest legújabb multifunkciós központja, a Centrale

– áll a Chain Bridge Ventures sajtóközleményében. A központ közvetlenül a Papp László Sportaréna szomszédságában épül, 29 ezer négyzetméteren, lesz benne kereskedelmi és szolgáltató tér, ételudvar, irodák és egy 170 szobás négy csilalgos szálloda is.

A projekt célja a helyi infratsruktúra javítása és a környéken áthaladók igényeinek kielégítése. A Kerepesi út és a Hungária körút kereszteződésében naponta közel 100 ezer jármű és 70 ezer gyalogos halad át.

 
Fotó: Centrale

A Centrale a tervek szerint megépíti Magyarország egyik legnagyobb kiskereskedelmi zöldtetőjét, több mint 5 ezer négyzetméterrel. Az épületben egy 100 férőhelyes garázs is lesz, amely összeköttetésben épül meg a Papp László Sportaréna 1000 férőhelyes parkolójával.

A projekt új bejáratokat és mozgólépcsőket létesít majd a metrómegállóhoz, közvetlenül lehet eljutni az utcaszintre és a kereskedelmi térbe is, így a BKK-val is szorosan együttműködnek. A Hungária körút felőli közforgalmű területet és az Ifjúság utcai felőli parkolókat, járdaszigeteket 2500 négyzetméteres parkká építik át, a Kerepesi utca mentén pedig kerékpársávot alakítanak ki.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk