"Az elmúlt hónapokban az AVM aktivistái fölkeresték az összes fővárosi közvécét, felmérték állapotukat, és írásban is rögzítették tapasztalataikat. A csoport elsősorban a hajléktalan emberek érdekeit tartja szem előtt, akik gyakran az utcán kénytelenek elvégezni szükségüket, ám emiatt köztisztasági szabálysértés címén megbírságolják őket. De természetesen a kisgyermekes szülők, a mozgáskorlátozott és idős emberek, az inkontinenciával élők, a közterületen dolgozó munkások, valamint az átlagosnál szennyezettebb negyedek lakói számára is kiemelten fontos, hogy sokkal több közvécé legyen a városban" - írja közleményében A Város Mindenkié csoport.
"A közérdekű adatigénylés alapján listánkra került 128 budapesti közvécé egynegyede lezárt, romos, üzemképtelen. Kutatásunk alapján jelenleg 91 üzemképes nyilvános illemhely van Budapesten. Ezek közül 23 használható ingyenesen, a többi általában 180–250,-Ft térítési díj ellenében vehető igénybe. A kerületi önkormányzatok esetleges módon, illetve főleg turisztikai szempontokat mérlegelve és a tömegközlekedési csomópontokhoz igazodva tartanak fent közvécéket. Több olyan kerületi önkormányzat is van, amely egyetlen nyilvános illemhelyet sem üzemeltet.Az AVM évek óta számos fórumon szorgalmazza, hogy a Fővárosi Önkormányzat biztosítsa legalább 150 ingyenes, akadálymentes, éjjel-nappal nyitva tartó nyilvános illemhely üzemeltetését Budapesten" - írják közleményükben.
A Város Mindenkié eljuttatta a Fővárosi Önkormányzathoz, illetve valamennyi kerületi önkormányzathoz a nyilvános illemhelyek létesítésével kapcsolatos, részletesen kidolgozott javaslatcsomagját, illetve ötletpályázatot küldött be a közvécék létesítésével kapcsolatban a Fővárosi Önkormányzat első részvételi költségvetésébe.