A fiatal Putyin bőrébe bújik Jude Law

  • narancs.hu
  • 2025. január 12.

Mikrofilm

A 2020-as évek egyik legnagyobb könyvsikerét viszik filmre Olivier Assayas rendezésében.

Jude Law játssza Vlagyimir Putyint a francia filmrendező, Olivier Assayas A Kreml mágusa című új filmjében – írja a Deadline. A film Putyin hatalomra törését dolgozza fel, még a diktatúra teljes kialakulása előtt, de már a KGB-s évek után. 

 
Jude Law
Harald Krichel / Wikimedia Commons
 

A brit színész elárulta, hogy azért még annyira nem előrehaladott a dolog. „Kissé hezitálok, amikor erről van szó, hiszen még nem igazán kezdtem el a karakteren dolgozni. Vagyis igen, de ez egy olyan feladat, mintha meg kellene másznom az Everestet. Ott állok a hegy lábánál, felfelé nézek, és arra gondolok, már megint mire mondtam igent” – fogalmazott Law.

A Kreml mágusa a hatalomra törő Putyin és egy fiatal orosz rendező (bár nincs kimondva, de Vlagyiszlav Szurkov) történetét meséli el, a film alapját Giuliano da Empoli ugyanezt a címet kapott sokszorosan díjazott és nagyon sok példányban eladott regénye adja, amely magyarul is megjelent 2023-ban. Law mellett többek közt az Oscar-díjas Alicia Vikander is játszik a filmben, de az iMDB filmadatbázis szerint Zach Galifianakis is szerepet kap benne.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.