A South Park alkotói megmentik a mexikói éttermet, amit a sorozatukban naggyá tettek

  • narancs.hu
  • 2021. augusztus 18.

Mikrofilm

Matt Stone és Trey Parker nemrég kötöttek rekordüzletet sorozatukkal, de sikereik csúcsán sem felejtik el régi kedvenceiket.

A South Park 7. évadjának 11. epizódjában (ami a sorozat 107. része) Kyle a születésnapját a Casa Bonita nevű mexikói étterembe szervezi – ez Cartman kedvence is, épp ezért felháborodik és bosszút esküszik, amikor Kyle helyette Butterst hívja meg. Mint a South Parkban annyi minden, ez is valós alapokon nyugszik: a Casa Bonita tényleg létezik, méghozzá Denverben. A sorozat alkotói, Matt Stone és Trey Parker gyerekként imádtak oda járni, ezért is áldoztak egy teljes részt az étteremnek, amelyet nagyjából a valódi formájában jelenítettek meg az animációban.

A hely látogatottsága a show-nak köszönhetően kilőtt. A Casa Bonita epizódot azonban 18 éve mutatták be, így a rajongók lelkesedése azóta nyilvánvalóan alábbhagyott, a koronavírus pedig hatalmas visszaesést okozott a vendéglátóhelynek: nemrég csődöt jelentettek. Szerencsére Stone és Parker nem feledkeztek meg kedvencükről,

és nemrég bejelentették, hogy felvásárolják a helyet.

Pénzük van rá bőven: a sorozat 1997-ben indult, jelenleg épp a 24. évadát tapossa, egy ideig pedig még biztos menni fog. Az alkotók két hete kötöttek 900 millió dolláros alkut a VIacomCBS-szel, melynek keretében 2027-ig folytatják a South Parkot, a sorozat mellé pedig 14 játékfilmet is készítenek, melyek kizárólag a Paramount+ nevű streamingszolgáltatón lesznek láthatóak. Az első South Park-filmet, a South Park – Nagyobb, hosszabb és vágatlant 1999-ben mutatták be, az alkotók azonban bizakodóak a több mint egy tucat további mozit illetően is. Stone úgy fogalmazott: az elképesztő, 900 milliós összeget „bazd meg pénznek” tartják – jelentsen ez bármit is. Azt viszont megígérte, hogy mindez semmit nem változtat hozzáállásukon, hiszen a sorozat eddigi sikereiből befolyt összeget is további projektjeikbe fektették – például a hihetetlenül sikeres és még annál is zseniálisabb, 9 Tony-díjat nyert The Book of Mormon című Broadway-musicaljükbe; vagy épp most a Casa Bonitába.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.