Schwimmer évekig harcolt, hogy ne csak fehér barátnőt kapjon a Jóbarátokban

  • BM
  • 2020. január 27.

Mikrofilm

A sorozat sokak szerint egy „irreális környezetet ábrázolt”.

Évekig kampányolt David Schwimmer azért, hogy a Jóbarátok című sorozatban végre ne csak fehérbőrű barátnője legyen az általa alakított Ross Gellernek – állította a színész a Guardiennek adott interjújában.

„Az egyik első barátnőm a sorozatban egy ázsiai amerikai nő volt, később pedig jártam egy afro-amerikaival is. Ez nyomásgyakorlással értem el” – mondta.

Schwimmer szerint érdekes az is, ahogyan a sorozatban ábrázolva volt a zsidó vallás: Ross és Monica (Courtney Cox Arquette) zsidó származásúak voltak a történet szerint, és a színész nagyon örült neki, hogy az egyik ünnepi epizódban nemcsak a karácsonyról esett szó: az érintett részben Ross már nem tud mikulásjelmezt bérelni, ezért „karácsonyi tatunak öltözik”, hogy meglepje a fiát, Bent. Ebben az epizódban esik pár szó a Hanukáról, valamint arról is, hogy a fia részben zsidó származású. „Ugyan egy »ünnepi tatut« játszottam, de örültem, hogy legalább bemutattunk egy másik ünnepet is” – mondta.

Jóbarátok - A karácsonyi tatu

Watch Jóbarátok - A karácsonyi tatu - video dailymotion - Minek Az on dailymotion

Aisha Tyler, aki Ross fekete barátnőjét alakította a sorozatban azt mondta a lapnak: a nem fehérek számára egyértelmű volt, hogy a sokszínűség hiányától szenved a sorozat. „Folyamatosan felhívták erre a figyelmet. A Jóbarátok nem egy valós Manhattant mutatott be” – fogalmazott a színész.

Figyelmébe ajánljuk

A kis pénzrablás

  • - ts -

Gyakorlatilag másodpercre ugyanakkor járunk Németország történelmében, mint a Good bye, Lenin! hősei. Az ország még két részben van, de a fal már ledőlt, a tegnap még oly zord határőrök már csak az üstöküket vakargatják, s nézik, hogyan suhannak el a Barkasok.

Papírpapság

Tradíció és haladás – a művészetektől a politikáig évszázadok óta ez a kettő harcol egymással, miközben a békésebb időszakokban jinként és jangként egészíthetik ki a másikat.

Becsap

  • Kiss Annamária

Irtó hangosan, ajtócsapkodással és kiabálással kezdődik a Budaörsi Latinovits Színházban tíz éve színpadra állított, most pedig a Vígszínházra hangszerelt Liliomfi-előadás. Ifj. Vidnyánszky Attila rendezte, és Szigligeti Ede nyomán Vecsei H. Miklós írta a szövegkönyvet és a dalszövegeket.

Keserédes felelősség

A szülővé váló női művészek munkásságába rendszerint valamilyen módon beépül az anyaság témája. Ezt a műkritikusok és a kollégák rendszerint egyfajta kitérőnek tekintik, ami után a művész visszatérhet az „igazi” művészethez.

Egy tipikus NER-karrier

Magyar Péter fent említett sajtótájékoztatója után egy eddig viszonylag ismeretlen informatikai vállalkozó, Vertán György is a reflektorfénybe került, mivel Magyar azt állította, hogy volt felesége, Varga Judit, illetve volt barátnője, Vogel Evelin Vertántól kap „apanázst”, az egyik átutalással, a másik készpénzben. Mindez azért zajlik így, mert az üzletember Kubatov Gábor barátja.

A kezükben robbanhat föl

Egészen elképesztő, mi zajlik itt vasárnap délután óta, amikor Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a Fidesz manipulált, részben mesterséges intelligencia segítségével előállított hangfelvételekkel lejáratókampányt indít ellene.

„Sorok kígyóznak”

A színházi rendezés mellett foglalkozik képzőművészettel, irodalommal, filmkészítéssel. A kijivi alkotó egészen 2013-ig sokszor dolgozott magyarországi színházakban rendezőként és – főképp Vidnyánszky Attila rendezéseiben – díszlettervezőként. Aztán visszatért hazájába, a háború kitörése is ott érte. Az ukrajnai színházi állapotokról kérdeztük.

Mindent a 25-re

Az Orbán-kormány továbbra is töretlen lelkesedéssel várja az új amerikai kormányzat hivatalba lépését. Pedig ez nemigen fogja segíteni a 2025-ös magyar költségvetés kulcsfontosságú sarokszámainak teljesülését.