Filmet készítenének az amerikai fitneszlegendáról – pedig ő csak azt akarja, hogy hagyják békén

Mikrofilm

Richard Simmons jó ideje visszavonult a szerepléstől, a komikus Pauly Shore azonban eljátszaná a figuráját.

Pauly Shore a magyar nézőknek sem számít ismeretlennek: az 1990-es évek egyik legismertebb komikusának filmjeit állandó rotációban játszotta valamelyik kereskedelmi csatorna. A kor legendásan vicceskedő magyar címadási gyakorlata (amelyik például mindegyik Alien-filmbe belecsempészte a 'halál' szót) kifejezetten illet az ő humorához: szinte az összes ekkori Shore-film hazai címének tartalmaznia kellett azt, hogy'kő'. Így ismerhettük meg 1992-ben a Kőbunkót, 1993-ban a Kaszakövet, 1994-ben a Kő egy csapat!-ot, 1995-ben a Kőkemény igazságot, egy évvel később pedig a Kő kövönt. A 2000-es évek beköszöntével azonban Shore-nak és debil humorának mintha leáldozott volna: továbbra is feltűnt szinkronhangként, illetve epizódszerepekben több sorozatban, ám arra már nem volt elég a neve, hogy egy teljes játékfilmet elvigyen a hátán. 2003-ban még megpróbálkozott egy önironikus, önreflexív mozival feltámasztani karrierjét – ez volt a Pauly Shore halott –, ám ez sem hozta vissza őt a köztudatba. Beszédes, hogy neve legutóbb akkor került be a hírekbe, amikor tavaly két, a Kaszakőben feltűnt színésztársa, Brandon Fraser és Ke Huy Quan is Oscart nyert. Shore gratulált nekik és elmondta: ez is azt bizonyítja, hogy soha se adjuk fel álmainkat.

Shore egyik álma pedig a jelek szerint az, hogy ismét komolyan vegyék, ehhez pedig Amerika egyik fitneszlegendáját szeretné felhasználni. Richard Simmons neve itthon kevésbé ismert, a tengerentúlon viszont a 80-as évek egyik ikonikus alakjának számít. Leginkább talán Schobert Norberthez hasonlítható, hozzá hasonlóan ugyanis Simmons is ugródeszkának használta az egészséges életmódot és a mozgás népszerűsítését a szélesebb médiakarrier felé. Saját fitneszstúdiója és egészségklubja is volt, mielőtt feltűnt a tévében, később pedig színészként és humoristaként is kipróbálta magát; volt saját tévéműsora, szinkronmunkákat vállalt. 2014-ben azonban szinte teljesen visszavonult a nyilvánosságtól.

Az interneten régóta keringtek mémek arról, hogy Shore és Simmons mennyire hasonlítanak egymásra, innen pedig a rajongók hamar eljutottak a filmadaptáció ötletéig és az ironikus jóslatokig, miszerint Shore Oscart nyer majd az alakításáért. A célozgatások elértek a  színészhez is, aki maga is kiposztolt egy ilyen mémet, majd egyre többet kezdett beszélni arról, nagyon is benne lenne egy ilyen filmben. Nem erősítette meg, hogy készül a projekt, de utalgatott rá, hogy még az is lehet, mégis. „Amilyen vagyok, ahogy játszom, ahogy színészkedek, ahogy kinézek, ahogy kirívok az embere közül, az eredetiségem – azt hiszem ez mind igaz Richard Simmonsra is. Ezek mind megvannak bennem. Azt hiszem, azért gondolják az emberek, hogy el tudnám játszani őt” – nyilatkozta.

Maga Simmons azonban nem örült annak, hogy a jelek szerint filmet terveznek róla. Hosszú idő után Facebook-posztban fordult a közönséghez, melyben azt írta: nem adott engedélyt semmilyen mozinak, nincs se menedzsere, se sajtósa, egyszerűen csak békés és csendes életet szeretne élni. Az egykori fitneszguru visszavonulása sok találgatást szült már a múltban; Missing Richard Simmons címmel podcastet is készítettek a témáról, és olyan hírek is felröppentek, hogy a sztárt akarata ellenére tartják fogva saját házában. A jelek szerint azonban tényleg egyszerűen arról van szó, hogy nem szeretne szerepelni.

Úgy fest, Shore azonban nem törődik ezzel. Nemcsak hogy tovább szállingóznak a hírek, miszerint a Warner Bros. égisze alatt készülhet el a Richard Simmons-életrajzi film, de Shore a jelenleg is zajló függetlenfilmes Sundance filmfesztiválon mutatta be új rövidfilmjét, amelyben ő alakítja Simmonst. Nem nehéz tehát úgy tekinteni arra, mint egyfajta nyilvános meghallgatásra. Főleg úgy, hogy a Jake Lewis rendezte The Court Jester immár online is elérhetővé vált.

A tízperces rövidfilm egy Ellen DeGeneres-t megidéző beszélgetős talkshow egyik gátlásos producerére koncentrál (a szerepben az Agymenőkből ismerős Jesse Heiman látható), akit munkatársai semmibe vesznek, ám a show-nál vendégeskedő Simmons a szünetben lelkesítő beszéddel igyekszik felvidítani őt. A film kétségkívül hatásvadász, ám Shore valóban jól hozza a kitörő energiáiról ismert fitneszgurut.

Az már más kérdés, elegáns-e úgy filmet forgatni valakiről, hogy az illető kifejezetten tiltakozik ellene. A kérdés manapság egyre gyakrabban merül fel: Todd Haynes May December című fimjét valódi események ihlették, de a történtek még életben lévő főszereplője nem örült annak, hogy nem kérték ki a véleményét. Hasonló esett meg a 2000-es évek egyik legvitatottabb gyilkosságával is, amiből 2021-ben Stillwater – A lányom védelmében címmel készült film.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”