Így fest majd a Marvel első ázsiai szuperhőse

  • narancs.hu
  • 2021. április 20.

Mikrofilm

Függetlenfilmes rendező adaptálja vászonra Shang-Chit, a keleti harcművészetek mesterét.

A koronavírus-járvány egy kissé visszavetette a filmvilágot fekete lyukként elnyelő Marvel Univerzum további terjeszkedését, de úgy néz ki, idén ismét beindul az úthenger. A képregénybirodalom negyedik fázisa a Fekete Özveggyel indul útjára, a tervek szerint júliusban; nemsokára pedig érkezik majd a vélhetően akkor már Oscar-díjas Chloé Zhao rendezésében az Örökkévalók.

A kettő közé ékelődik be a Shang-Chi és a tíz gyűrű legendája, mely az első szuperhősfilm lesz, melynek főszereplője ázsiai származású – ennek érkezett meg most az előzetese.

A filmet az eddig függetlenfilmjeiről ismert Destin Daniel Cretton redezi majd. Nevéhez olyan kritikus- és fesztiválkedvencek fűződnek a neveihez, mint az Átmeneti állomás, Az üvegpalota vagy A kegyelem ára. A címszerepet a Kínában született Simu Lui alakítja, akit a tengerentúlon eddig főleg tévésorozatokból (Kim’s Convenience, Elrabolva) ismerhettek a nézők. Ott van a szereplők között azonban a Kőgazdag ázsiaiak és A búcsú óta egyre népszerűbb Awkwafina vagy Tony Chiu-Wai Leung, aki olyan kultikus filmekben szerepelt mint a Szerelemre hangolva vagy a Szigorúan piszkos ügyek.

A film a keleti harcművészetekben jártas Shang-Chiról szól, akit fiatal korában orgyilkosnak neveltek, ám felnőttként szembe kell néznie múltjával és a Tíz gyűrű nevű titkos szervezettel is.

A film bemutatóját szeptember 3-ra tervezik, és a manapság uralkodó trendek ellenére kifejezetten a moziba szánják.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.