Mads Mikkelsen bérgyilkosa nagyon dühös lesz, és rögvest bosszút áll

  • Gera Márton
  • 2019. január 8.

Mikrofilm

Erről fog szólni a nemsokára érkező Polar.

Január 25-én érkezik a Netflix új filmje, mely nagyvonalakban arról szól, hogy Mads Mikkelsen dühös lesz, amiért volt munkáltatója felelősségre akarja vonni. A dolog pikantériája, hogy a dán színész egy bérgyilkost alakít, a Polar pedig ennek megfelelően egy akcióthriller lesz.

Az igen sötét filmet a svéd Jonas Akerlund rendezte, aki eddig elsősorban kisfilmeket és videoklippeket készített.

És bár a Polar költsévetéséről nincsenek pontos információk, a Netflix egyre nagyobb szerepét jól mutatja, hogy most már olyan színészek is megfordulnak náluk, mint a nemrég még Hannibal Lecterként ebédelő Mads Mikkelsen.

Polar | Official Trailer [HD] | Netflix

The world's top assassin, Duncan Vizla, aka The Black Kaiser (Mads Mikkelsen), is settling into retirement when his former employer marks him as a liability to the firm. Against his will, he finds himself back in the game going head to head with an army of younger, faster, ruthless killers who will stop at nothing to have him silenced.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.