Nagy üzletet kötött a Netflix, igazi szuperhősöket húzott be

  • narancs.hu
  • 2021. április 9.

Mikrofilm

A mozik után egyből a streamingszolgáltatóra lendül tovább Superman mellett a Bad Boys- és a Jumanji-filmsorozat is.

A közelmúltban a stúdiók egyre-másra vonták ki filmjeiket a Netflixről, amely meghatározott időre bérelte azokat, lassan ugyanis a fejesek is rájöttek, hogy a jövő a streamingszolgáltatóké, és inkább saját platformot indított a Warner, a Paramount és a Disney is. Bár a Netflix az előfizetők számát tekintve még így is előnyben van, a hagyományos stúdióknak hatalmas, évtizedekre visszamenő filmkínálatuk van, míg a streamingkirály csak 2015 óta gyárt saját tartalma.

Így aztán öldöklő harc folyik minden sikervárományos filmért, rendezőért és franchise-ért: 2019 egyik meglepetéssikerének, a Tőrbe ejtvének két, most készülő folytatásáért például egészen elképesztő összeget, 469 millió dollárt fizetett a Netflix. Ennél is nagyobb szerzemény azonban amit most jelentettek be:

a Sony stúdió filmjei is náluk kötnek ki a jövőben.

Ez egyrészt azt jelenti, hogy a fentebb vázolt trendekkel dacolva a Sony nem indít saját streamingplatformot, inkább szövetségre lép az egyik legnagyobbal. Másrészt 2022-től a stúdió filmjei a mozi után a Netflixen debütálnak majd: így tesznek a jövendőbeli Venom-, Pókember-, Jumanji-, és Bad Boys-filmek is.

Emellett a stúdió exkluzív címeket is szállít majd a streamingszolgáltatónak, amelyek így már eredeti netflixes tartalomnak számítanak majd.

A Sony évente körülbelül 20-25 filmet gyárt, az új megállapodással ez a szám várhatóan emelkedni fog, a stúdió animációs részlege peidg már korábban megegyezett a platformmal.

Hogy mennyire fontos a Netflix számára, hogy saját filmjein és sorozatain kívül is rendelkezzen tartalommal, azt mi sem mutatja jobban, mint saját napi toplistájuk: a hazai nézettségi top 10 élén jelenleg az Anyám és más futóbolondok a családból áll, de ott van rajta a 2015-ös Blackhat és a 2019-es Így neveld a sárkányodat 3. is. Az amerikai listára pedig olyan, nem netflixes címek is befértek, mint a Dr. Szöszi, a Ryan közlegény megmentése és a Barátság extrákkal.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?