TikTok-os tinisztár videóit csodálja Hollywood
PicMonkey-Collage_top_story_lead.jpg
Julian Bass

TikTok-os tinisztár videóit csodálja Hollywood

Mikrofilm

Ő lehet az új Pókember!

Julian Bass 20 éves egyetemista, akinek ráadásul nem is a film a fő szakja a Georgiai Egyetemen, hanem a színház. Hősünk mindössze idén áprilisban csatlakozott a Twitterhez, mára azonban őt dicsőíti a mindenható Disney ura, Bob Iger, és A Galaxis őrzői rendezője, James Gunn is. Népszerűségének titka, hogy a Twitter előtt TikTokon szerzett népes követőtábort vicces, innovatív, látványos rövid videóival. A TikTok a fiatalok kedvenc közösségi média oldala, amelyet már Orbán Viktor is felfedezett magának. A kínai tulajdonú platform az utóbbi időben főleg azzal került a hírekbe, hogy egyrészt  a tüntetések hatására kivonult Hong Kongból, másrészt India után Amerikában is azt fontolgatják, hogy betiltják az alkalmazást.

Érthető tehát, hogy Bass lassan áttért a Twitterre, legutóbb itt megosztott videója már több mint 22 milliós megtekintés felett jár. Ebben Harry Styles zenéjére ölti magára Ben10, vagy épp egy Jedi gúnyáját.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.