Szétégett egy mentő a fővárosban

  • MTI
  • 2018. október 29.

Nagytotál

A III. kerületi Folyamőr utcában kigyulladt egy mentőkocsi.

A parkoló jármű motorterében kisebb tűz keletkezett, amelyet a tűzoltók eloltottak, a műszaki okot szakértői vizsgálat fogja tisztázni.

false

 

Fotó: MTI-Mihadák Zoltán

 

A mentők egy beteg kórházba szállításához érkeztek, éppen a lakásban voltak. A stabil állapotú beteget így másik mentőautó szállította el.

false

 

Fotó: MTI-Mihadák Zoltán

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.

A klezmer szelleme

Egykor szebb volt a zsinagóga belseje, amely most Művészetek Házaként funkcionál Szekszárdon. Igaz, a kettő között volt csúnyább is. A ház 1897-ben épült a grazi építész, Hans Petschnig tervei alapján, aki a helyi Bodnár-ház és az Újvárosi templom tervezője is.