Találós kérdés: vannak benne kastélyok, törökök, jordánok, rengeteg közpénz és Tiborcz István – mi az?

  • - urfi -
  • 2016. június 1.

Nagytotál

Jól tippeltek, egy letaglózó kapcsolati hálóról van szó.

Az e heti Narancs címlapsztorija elsősorban Adnan Polat életére és művére, valamint az Orbán családhoz fűződő viszonyára koncentrál. De a török milliárdos magyarországi működését érdemes az igazi keleti nyitás kontextusában szemlélni, és erre alkalmas a lenti ábra, cégek és emberek sokaságával.

A hálónak négy csomópontja van: az egyik Adnan Polat, a másik a Naffa család és az egykor az FBI által is körözött szaúdi olajmágnás, Ghaith Pharaon, a harmadik Tiborcz István, a negyedik pedig a magyar kormány körül gubancolódik. Cikkünkben elmagyarázzuk, mi a bánat folyik itt.

(Ide kattintva még nagyobb a kép.)

false

Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.