"Olvasói levelek" - Hektor és Akhilleusz - majdnem

  • .
  • 2009. február 19.

Olvasói levelek

Magyar Narancs, 2009. január 29. Kedves Vágvölgyi úr, nem George McGovern volt Nixon ellenfele, hanem Eugene McCarthy.
Egyetemi tanár, sziporkázóan okos, szellemes ember. Az amerikaiak nem szerették, mert (mint volt szerencsém említeni neki a 80-as években) elnöksége alatt az egész ország kisebbrendűségi komplexusban szenvedett volna. Bezzeg az akkori elnök, Ronald Reagan, épp olyan egyszerű ember volt, mint ők. Az amerikai "minden lehetsz" két lábon járó bizonyítéka.

Velem korú, abban az időben Amerikában tanuló-dolgozó barátaim, mikor lelkendezve említettem nekik McCarthyval való találkozásomat, versengve mondták, hogy akkoriban ők is kampányoltak neki.

A cikk egyébként kitűnő, az elírást csak ez bizonyos korosztály veszi észre.

Üdvözlettel:

Zádor Erika [at] olv1:A tudás fájától a törzsfáig

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.