Blöff

  • 1996. december 12.

Publicisztika

Az MSZP fontosnak tartja a Fidesznek tett gesztusokat, javasolja is őket magának a Maszop egy belső használatra szánt s magától értetődő természetességgel kiszivárogtatott tanulmányában, amelyről a hétfői Világgazdaság tudósít. Hát persze: kezdetben Csintalan Sándor hívja sörözni Orbán Viktort, aztán megjegyzi, milyen csinos a felesége, esetleg Kinder-tojást vesz az Orbán-csemetéknek. Második lépésben közös Vidám Park-látogatást szerveznek, a hullámvasút előtt Horn Gyula nagyvonalúan a zsebébe nyúl, mindenkinek fizet egy menetet. Innen már minden megy a maga útján: Kósáné Kovács Magda leendő leányunokájának kezét, valamint Pál László fele királyságát pályázat nélkül elnyeri Kövér Botond, és máris kész a koalíció. A Nagy Terv másik szála meg az lenne, hogy a Párt agitprop osztálya az úgynevezett jobboldal úgynevezett radikalizálódását belénk sulykolja; jön majd Raszputyin Cs. István, egyre nagyobb teret biztosítanak a Vezér hőbörgéseinek, előbb-utóbb visszakerül a tévébe Pálfypicur is, mígnem a Mi Hazánk népe ijedtében újra jól beleomlik a szocialisták valagába. Üzent hát a Maszop a Fidesznek (óriási!), de lehet, hogy csak az ellenzéki együttműködést akarja összezavarni (őrület!) és így tovább, és így tovább, épp csak nem könyörögnek a Párt agitproposai, vegyétek már észre,
Az MSZP fontosnak tartja a Fidesznek tett gesztusokat, javasolja is őket magának a Maszop egy belső használatra szánt s magától értetődő természetességgel kiszivárogtatott tanulmányában, amelyről a hétfői Világgazdaság tudósít. Hát persze: kezdetben Csintalan Sándor hívja sörözni Orbán Viktort, aztán megjegyzi, milyen csinos a felesége, esetleg Kinder-tojást vesz az Orbán-csemetéknek. Második lépésben közös Vidám Park-látogatást szerveznek, a hullámvasút előtt Horn Gyula nagyvonalúan a zsebébe nyúl, mindenkinek fizet egy menetet. Innen már minden megy a maga útján: Kósáné Kovács Magda leendő leányunokájának kezét, valamint Pál László fele királyságát pályázat nélkül elnyeri Kövér Botond, és máris kész a koalíció. A Nagy Terv másik szála meg az lenne, hogy a Párt agitprop osztálya az úgynevezett jobboldal úgynevezett radikalizálódását belénk sulykolja; jön majd Raszputyin Cs. István, egyre nagyobb teret biztosítanak a Vezér hőbörgéseinek, előbb-utóbb visszakerül a tévébe Pálfypicur is, mígnem a Mi Hazánk népe ijedtében újra jól beleomlik a szocialisták valagába. Üzent hát a Maszop a Fidesznek (óriási!), de lehet, hogy csak az ellenzéki együttműködést akarja összezavarni (őrület!) és így tovább, és így tovább, épp csak nem könyörögnek a Párt agitproposai, vegyétek már észre, esemény van, ezzel foglalkozzatok, elemezzetek, elemezzetek!Mintha bárki is bedőlne nekik.

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.

Családban marad

A kiállításon apa és fia műveit látjuk generációs párba állítva, nemzetközi kontextusba helyezve és némileg rávilágítva a hazai üvegművészet status quójára.

„Bős–Nagymaros Panama csatorna” - így tiltakoztak a vízlépcső és a rendszer ellen 1988-ban

A Mű a rendszer jelképe lett. Aki az építkezés ellen tiltakozott, a rendszer ellen lépett fel – aki azt támogatta, a fennálló rendszert védte. Akkor a Fidesz is a környezetpusztító nagymarosi építkezés leállítását követelte. És most? Szerzőnk aktivistaként vett részt a bős–nagymarosi vízlépcső elleni tiltakozás­sorozatban. Írásában saját élményei alapján idézi fel az akkor történteket.