A jó és a rossz közgazdaságtana

  • 2013. április 17.

Snoblesse

Provokatív színpadi szerepben a sztárközgazdász. Tomáš Sedláček és könyvének színpadi változata az Átrium Film-Színházban.


„Az alig 35 éves szakember eddigi főműve ez az először 2009-ben megjelent kötet, amely Csehországban, majd angol nyelven is bestsellerré vált, a Washington Post tavaly az öt kötelezően elolvasandó közgazdasági témájú könyv közé sorolta, színpadi változatát (!) Prágában és Londonban is imádták” – írtuk (a teljes kritika itt) Tomáš Sedláček sztárközgazdász magyarul tavaly megjelent könyve, A jó és a rossz közgazdaságtana előtörténetéről, és íme, nemcsak Sedláček, hanem a körülrajongott színpadi változat is megérkezett Budapestre. Az angol nyelvű színházi performance groteszk szkeccsek, zenés számok és improvizációk egyvelege, amelyben maga a sztárszerző is aktív szerepet vállal; hol színészként, hol provokatív moderátorként fokozza – a közgazdaságról szóló színpadi művek esetében oly gyakran leülő – hangulatot.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).