Álom luxuskivitelben

  • 2015. március 3.

Snoblesse

Egy reggeli a Tiffany’snál, Audreyval?
false

Az isteni Audrey Hepburn épp szabadulni kívánt az őzikeszemű ártatlan szépségek skatulyájától, ahová az olyan filmek juttatták, mint a Római vakáció és a Sabrina, és ezért nagyon is kapóra jött az isteni Audreynak Truman Capote kisregényének filmváltozata, melynek őzikeszemű hősnője minden, csak nem ártatlan. Vagy hát nem úgy ártatlan. És a többi, ahogy mondani szokás, történelem: Blake Edwards értette a módját, hogyan kell habkönnyű komédiát gyártani, s bár ma már nem píszí a japán szomszédot nem japán amerikaival játszatni, de ez legyen a legnagyobb bajunk. Holly Golightly Hepburnnek, Edwardsnak, Capote-nak, valamint a zeneszerző Henry Mancininek és a ruhatervező Hubert de Givenchynek hála: örök. Ahogy azt igen szellemesen a Süddeutsche Zeitung korabeli kritikusa megjegyezte: „Audrey Hepburn a legvarázslatosabb szereposztásbeli tévedés, ami csak elképzelhető”.



Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.