Dalok a második emeletről

  • 2014. szeptember 12.

Snoblesse

Írta, rendezte, vágta, producerelte Roy Andersson.
false

Roy Andersson mindmáig leghíresebb filmjének vetítése (a Dalok a második emeletről a Müsziben megy) remek alkalom, hogy megemlékezzünk egy hatalmas magyar sikerről, mert ha egy film, melynek operatőrei tőrőlmetszett magyar szakemberek, fődíjat nyer a világ legrangosabb filmfesztiválján, az valóban olyan esemény, melytől joggal dagaszthatja büszkeség a honfiúi kebleket. És most épp ez a tényállás forog fenn, hiszen a svéd Roy Andersson a minap nyerte el az Arany Oroszlánt a velencei filmfesztiválon az A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence című filmjéért, melyet két magyar, Borbás István és Pálos Gergely fényképezett.

Figyelmébe ajánljuk

„A magyarok az internetre menekülnek a valóság elől”

  • Artner Sisso
Szokolai Róbert korábban ifjúsági szakszervezeti vezető volt, jelenleg az Eötvös10 Művelődési Ház kommunikációs vezetője. Arról kérdeztük, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak ma Magyarországon, kire és mire számíthatnak, valamint hogyan használják az internetet, a közösségi médiát, és mire mennek vele.

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.