Halloween Night Fest

  • 2012. október 17.

Snoblesse

Egy nyugalom megzavarására alkalmas éjszaka: zombik, vérfarkasok és apokalipszisek hajnalhasadásig. A rendezvényen való részvétel 18 éven aluliak számára nem ajánlott.


A Sikoly óta tudjuk, melyek azok a mondatok, melyeket soha semmilyen körülmények között nem szabad kiejteniük azoknak a szereplőknek, akik meg akarják élni a filmvégi stáblistát. Ilyen például sötétedés után a „csak kiugrom egy sörért, de mindjárt jövök vissza”, melynek elhangzása után nem sokkal elég csúnya trancsírozás (kardélre hányás, kerékbe törés) szokta semmissé tenni a sörözési terveket. A Corvin mozi horrorfilmdzsemboriján alighanem biztonságos a sörözés, bárki kedve szerint kiugorhat egy frissítőért a hajnalig tartó vetítéssorozat ideje alatt, de azért mi szóltunk. A nyugalmat ezen az estén időutazó második világháborús katonák, atombomba-pusztítás elől menekülők, náci zombik, brutális hordák, magányos asztronauták, jó erőben lévő mutánsok és még sok, (a műfajnak) kedves karakter zavarja meg.

 

Figyelmébe ajánljuk

Testvér testvért

  • - turcsányi -

A hely és az idő mindent meghatároz: Szilézia fővárosában járunk, 1936-ban; történetünk két héttel a berlini olimpia előtt indul és a megnyitó napjáig tart.

Vadmacskák

  • SzSz

Kevés kellemetlenebb dolog létezik annál, mint amikor egy kapcsolatban a vágyottnál eggyel többen vannak – persze, a félrelépéseket, kettős életeket és házasságszédelgőket jól ismerjük, ha az elmúlt években feleannyi sorozat készült volna ezekből, akkor is kitehetnénk a „túltermelés” táblát.

Fiúk az úton

Stephen King mindössze 19 éves volt, amikor 1967-ben papírra vetette A hosszú menetelést. A sorshúzásos alapon kiválogatott és a gazdagság és dicsőség ígéretével halálba hajszolt fiatalemberek története jól illeszkedett a vietnámi háború vetette hosszú árnyékhoz.

Bálványok és árnyékok

Egyszerre volt festő, díszlet- és jelmeztervező, költő és performer El Kazovszkij (1948–2008), a rendszerváltás előtti és utáni évtizedek kimagasló figuratív képzőművésze, akinek a hátrahagyott életműve nem süllyedt el, a „Kazo-kultusz” ma is él.

Múzeum körúti Shaxpeare-mosó

Ez a Shakespeare-monográfia olyan 400 oldalas szakmunka, amelyet regényként is lehet olvasni. Izgalmas cselekmény, szex, horror, szerzői kikacsintások, szövegelemzés, színház- és társadalomtörténeti kontextus, igen részletes (és szintén olvasmányos) jegyzetapparátussal.

Akinek nem bűne…

Tatabányán a Bűn és bűnhődéssel kezdik az októbert, és ez a tematika határozza majd meg az egész évadukat, amelyben a súlyosabb műfajok mellett krimi és komédia is színpadra kerül.

Furcsa kézfogás

A program az idén másodszor egészült ki a színiiskolák találkozójával. A Szemle Off keretében hét színiiskola nyolc előadása mutatkozott be szeptember 8. és 10. között a margitszigeti Kristály Színtérben.