Kyuss Lives!

  • 2012. május 23.

Snoblesse

A legendás stonerzenekar mutációja játszik a XI. kerületben.


A tavalyi, kiválóan sikerült koncert után ismét Magyarországra látogat a Kyuss, vagyis inkább a legendás stonerzenekar Kyuss Lives! névre keresztelt mutációja. Az egykori Kyuss három tagjából, plusz egy fiatal gitárosból álló zenekar az elmúlt egy évben egyrészt körbeturnézta a világot telt házak előtt koncertezve, másrészt pedig elvesztették a legendásan őrült basszusgitárosukat, Nick Oliverit, és kaptak egy csúf pert a nyakukba az egykori zenésztársaiktól. Oliveri helyére aztán bevették Billy Cordellt, aki már a Unidában is játszott együtt az énekes John Garciával. A Kyuss-gépezet tehát nem áll le, és ha már tavaly annyira szépen megidézték a daliás időket, az idei koncertet is vétek lenne kihagyni.

Figyelmébe ajánljuk

A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten

Hogy milyen nyomor vezethet el a bűnhöz, amelyben csak némi élelmet vagy egy fél minimálbért sikerül zsákmányolni? Kik az áldozatok és miért hallgatnak? A leszakadó kistérségek sajnos kiváló terepet jelentenek, hogy egy pillantást vessünk a kétségbeejtő helyzetre.

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.