Más bolygó

  • 2016. december 8.

Snoblesse

Kerekasztal-beszélgetés, filmvetítés és parti Fabricius Gábor Más bolygó című regénye kapcsán.
false

A kilencvenes években sokan utaztak – szó szerint és átvitt értelemben is – más univerzumokba: a korábban Keleten ismeretlen acid és techno, a Nyugatról érkező elektronikus zene egy generációt ragadott magával. A berlini fal leomlása után Kelet-Európát elárasztotta a Nyugat sajátos, akkor friss (ellen)kultúrája, az az eklektikus, sok tekintetben hedonista, de inspirálóan friss (nem csak) zenei világ,  amelyből többek között a Tilos az Á, a Tilos Rádió, az FMK klub acid partijai, X-lab szeánszok a Tituszékkal, a Hyperspace, a Kopaszi-gát nedves hajnali ciripelése, a Cinetrip, a Fáklya Klub technós dörömbölése vagy a kultikus frank-hegyi, törökbálinti partik is kinőttek.
Wunder, Fabricius Gábor most megjelent Más bolygó című regényének főhőse pedig végigéli ezt a kort, s közben azon tűnődik, vajon képesek leszünk-e valaha nyugatiak lenni itt, Kelet-Európában.

 

A könyv apropóján szombat este egy kerekasztal-beszélgetésre (résztvevők: Fabricius Gábor, Kömlődi Ferenc, L. Laki László, Csete ’Manek’ Gábor, Papp László és szerzőnk, Barotányi Zoltán), előtte még filmvetítésre és egy hajnalig tartó tripre invitálnak a korszak szellemében. A helyszínek: előbb (élőszóban) a Liebling, majd (síppal-dobbal) a Fogas valamennyi színpada és helyisége!

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.