Tompos Kátya lemezbemutató

  • 2014. március 3.

Snoblesse

Ezúttal énekesnői minőségben lép fel a népszerű színésznő.
false

 

Fotó: MTI – Mohai Balázs

Úgy tűnik, kritikusunknak minden bejön, ami Tompos Kátya vagy vele kapcsolatos. Hogy miből gondoljuk ezt? Vigyázat, idézet következik: „Úgy tűnik, Tompos Kátya tényleg mindenhogyan jó. Jó dzsesszben, népdalban, orosz búsongóban és általában bármiféle világzenében, és jó popban is – bár utóbbiból talán kerülhetett volna kevesebb a lemezre, mert ennek az erős, kristálytiszta és mindig érzelemdús hangnak a szépsége a többi műfajban különleges is, ebben meg csak szép. (…) A Szerelem vagy az érzelmektől túlcsorduló, zenéjében a jó értelemben vett slágerességet a világzene legjobb hagyományaival ötvöző Csak a szívem érzi tökéletes dalok: már csak miattuk is mindent megbocsátana az ember.” Ezekkel a sorokkal üdvözöltük Tompos Kátya első hanglemezét (a teljes írás itt), mely az Angyalföldi József Attila Művelődési Központban – az énekesnő és Hrutka Róbert szíves részvétele mellett – meg is hallgatható.

Tompos Kátyával készített interjúnk itt olvasható.

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.

A klezmer szelleme

Egykor szebb volt a zsinagóga belseje, amely most Művészetek Házaként funkcionál Szekszárdon. Igaz, a kettő között volt csúnyább is. A ház 1897-ben épült a grazi építész, Hans Petschnig tervei alapján, aki a helyi Bodnár-ház és az Újvárosi templom tervezője is.