Megkéselték Salman Rushdie írót egy fellépésen

  • narancs.hu
  • 2022. augusztus 12.

Sorköz

Az írót nyakon szúrta egy férfi, aki a közönségből rohant a színpadra.  

Megtámadták Salman Rushdie indai születésű brit írót egy New York állambeli fellépésén – írja a BBC az Associated Pressre hivatkozva. 

A hírügynökség tudósítójának beszámolója szerint a 75 éves írót éppen bemutatták a Chautauqua Intézet nevű rendezvényteremben tartandó előadása előtt, amikor a támadó megrohanta a színpadon.  

New York állam rendőrsége később közleményt adott ki, amelyben azt írták, hogy Rushdie-t helyi idő szerint délelőtt 11 óra körül megkéselték, a nyakán szúrták meg, majd helikopterrel szállították kórházba. A Rushdie-val interjút készítő férfi kisebb sérülést szenvedett a fején. 

A támadót a rendőrség őrizetbe vette. Szemtanúk szerint a férfi a közönségből rohant a színpadra és fekete maszkot viselt. 

Salman Rushdie korábban komoly felháborodást váltott ki az iszlám világban Sátáni versek című 1988-as regényével Mohamed próféta „tiszteletlen” ábrázolása miatt. Nagy-britanniai muszlim vezetők istenkáromlónak nevezték a könyvet, Indiában és Pakisztánban a könyv ellen tüntetéseket tartottak, Iránban pedig vérdíjat is kitűztek az író fejére. 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Négy hidat elfoglaltak a tüntetők Budapesten

  • narancs.hu

A Hadházy Ákos által meghirdetett több ezer fős tüntetés a gyülekezési jog korlátozása ellen véget ért az Erzsébet hídnál, a résztvevők azonban továbbmentek a Margit, a Petőfi és a Szabadság hídra.   

Egy szatyor fing-e vagy?

Ebben az országban alighanem Sulyok Tamásnak lenne a legtöbb esélye szabad embernek lenni, és visszautasítani azt a dilemmát, amit ez a rendszer a magyar népnek kínál.