A koronavírus-járvány miatt törölték az izlandi labdarúgó-bajnokság hátralévő fordulóit

• narancs.hu
  • 2020. október 31.

Sport

De itthon vígan mennek a meccsek.

Az északi szigetország sportági szövetségének (KSI) honlapja szerint amennyiben a mérkőzések kétharmadát már lejátszották, a tabella aktuális állása alapján kell bajnokot, európai kupaindulókat, valamint kiesőket és feljutókat hirdetni. Mivel a 22 fordulósra tervezett élvonalban már 18 kört lejátszottak, a listavezető Valur Reykjavík lett a bajnok – ez a 23. elsősége –, Zachán Péter csapata, a nyeretlenül sereghajtó Fjölnir pedig kiesett, ahogyan a 11. helyezett Grotta is.

Az Izlandi Kupát, amely az elődöntőnél tartott, helyezések megállapítása nélkül zárták le.

A magyar válogatott november 12-én éppen Izland válogatottját fogadja a Puskás Arénában az Európa-bajnoki pótselejtező második fordulójában, de az északi együttes keretének tagjai közül mindössze hárman szerepelnek hazájuk élvonalában. (MTI)