Csipes Tamara ezüstérmes kajak egyes 500 méteren

  • Narancs.hu/MTI
  • 2024. augusztus 10.

Sport

A győztes az új-zélandi címvédő, Lisa Carrington lett, Gazsó Alida Dóra hatodikként ért célba.

Csipes Tamara ezüstérmet nyert szombaton kajak egyes 500 méteren a párizsi olimpián. A szintén futamgyőztesként döntőbe jutott Gazsó Alida Dóra hatodik lett. A számot az új-zélandi címvédő Lisa Carrington nyerte, aki ezzel nyolcszoros olimpiai bajnok. Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra pénteken kajak kettes 500-on ezüstérmet nyertek, csütörtökön négyesben pedig bronzérmet szereztek.

Az ezüstérmes Csipes Tamara a női kajak egyesek 500 méteres versenyének döntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 10-én.
Fotó: MTI/Kovács Tamás
 

Csipes a rajtból nagyon jól jött el – a magyar szurkolók közvetítésen át is jól hallható bíztatása mellett –, majd az élre állt, 250 méternél vezetett a címvédő Lisa Carrington előtt, az új-zélandi kajakos azonban jobban bírta a hajrát. A harmadik helyre a dán Emma Jörgensen futott be.

Az ezüstérmes Csipes Tamara a női kajak egyesek 500 méteres versenyének eredményhirdetésén.
Fotó: MTI/Kovács Tamás

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.