Kikaptak a hollandoktól a magyar női kézilabdások

  • Narancs.hu/MTI
  • 2024. augusztus 3.

Sport

A negyeddöntőben így is ott a csapat, de még nem tudni, ki lesz az ellenfelük.

A párizsi olimpián a magyar női kézilabda-válogatott már továbbjutott a csoportjából, a hollandok ellen az volt a kérdés a szombat reggel lejátszott meccsen, hogy melyik helyen várjuk a folytatást. Az viszont csak estére derülhet ki, melyik nemzettel találkozik a csapat a negyeddöntőben – írja a Telex.

Felváltva vezettek a csapatok az első negyedórában, 8-8 után először léptek el két góllal a hollandok, Golovin Vlagyimir ekkor időt kért. A sorokat viszont nem sikerült rendezni, mert négy gól lett a különbség. 9-13 után viszont a hollandok hibáztak, a magyar védekezés összeállt valamennyire, és az indulásgólokkal egy perc alatt sikerült három találatot lefaragni a hátrányból. A félidő végére megint jött egy szétesés, és újra négy góllal (14-18) ment el Hollandia.

A szünetben 19-16 volt oda, a rengeteg kapott gól önmagáért beszél. A holland ászok jól és eredményesen játszottak, elsősorban Abbingh és Malestein húzta ekkor őket.

A második félidőben 3-4 gól között mozgott általában a különbség. Nyolc perccel a vége előtt Füzi-Tóvizi szerzett labdát, Simon pedig végigrohant a pályán, és értékesítette a ziccert. (24-26) A hollandok támadásában nem volt ötlet, fel lehetett jönni egy gólra. Két esély is volt arra, hogy nyílt legyen a hajrá, de egyik támadásból sem sikerült lövésig eljutni, Albek Anna kiállítása után pedig Wetering a szélről háromra növelte a rivális előnyét öt perccel a vége előtt, amivel el is döntötte a találkozó sorsát.

A végén Bíró Blanka kis híján feliratkozott a gólszerzők közé, de a lövése kijött a kapufáról.

A magyar válogatott gólkülönbsége ezzel mínusz hármassá vált, de még így is minden esély megvan a harmadik hely megőrzésére,

mert Angoláé mínusz tizenkettes. Nagyon meg kellene, hogy verjék a brazilokat a 14 órakor kezdődő találkozón, hogy előzni tudjanak.

A másik ág meccseit négy órától rendezik. A norvégok, dánok és svédek egyaránt hat ponttal állnak a másik csoportban. Norvégia Dániával játszik, a svédek a szlovénokkal. Ha a norvégok és a svédek is nyernek, akkor Magyarországnak a svédek jönnek a Lille-i negyeddöntőben, ami lényegesen jobb lenne, már csak azért is, mert a debreceni olimpiai selejtezőn sikerült őket legyőzni, míg a norvégokat csak igen ritkán.

A csoport állása: 1. Franciaország 8 pont, 2. Hollandia 8 pont, 3. Magyarország 5 pont (-3), 4. Angola 3 pont (-12), 5. Brazília 2 pont, 6. Spanyolország 0 pont.

A másik csoport: 1. Norvégia 8 pont (+18) 2. Svédország 8 pont (+11), 3. Dánia 8 pont (+2), 4. Németország 2, 5. Korea 2, 6. Szlovénia 2.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.