Kikaptak a hollandoktól a magyar női kézilabdások

  • Narancs.hu/MTI
  • 2024. augusztus 3.

Sport

A negyeddöntőben így is ott a csapat, de még nem tudni, ki lesz az ellenfelük.

A párizsi olimpián a magyar női kézilabda-válogatott már továbbjutott a csoportjából, a hollandok ellen az volt a kérdés a szombat reggel lejátszott meccsen, hogy melyik helyen várjuk a folytatást. Az viszont csak estére derülhet ki, melyik nemzettel találkozik a csapat a negyeddöntőben – írja a Telex.

Felváltva vezettek a csapatok az első negyedórában, 8-8 után először léptek el két góllal a hollandok, Golovin Vlagyimir ekkor időt kért. A sorokat viszont nem sikerült rendezni, mert négy gól lett a különbség. 9-13 után viszont a hollandok hibáztak, a magyar védekezés összeállt valamennyire, és az indulásgólokkal egy perc alatt sikerült három találatot lefaragni a hátrányból. A félidő végére megint jött egy szétesés, és újra négy góllal (14-18) ment el Hollandia.

A szünetben 19-16 volt oda, a rengeteg kapott gól önmagáért beszél. A holland ászok jól és eredményesen játszottak, elsősorban Abbingh és Malestein húzta ekkor őket.

A második félidőben 3-4 gól között mozgott általában a különbség. Nyolc perccel a vége előtt Füzi-Tóvizi szerzett labdát, Simon pedig végigrohant a pályán, és értékesítette a ziccert. (24-26) A hollandok támadásában nem volt ötlet, fel lehetett jönni egy gólra. Két esély is volt arra, hogy nyílt legyen a hajrá, de egyik támadásból sem sikerült lövésig eljutni, Albek Anna kiállítása után pedig Wetering a szélről háromra növelte a rivális előnyét öt perccel a vége előtt, amivel el is döntötte a találkozó sorsát.

A végén Bíró Blanka kis híján feliratkozott a gólszerzők közé, de a lövése kijött a kapufáról.

A magyar válogatott gólkülönbsége ezzel mínusz hármassá vált, de még így is minden esély megvan a harmadik hely megőrzésére,

mert Angoláé mínusz tizenkettes. Nagyon meg kellene, hogy verjék a brazilokat a 14 órakor kezdődő találkozón, hogy előzni tudjanak.

A másik ág meccseit négy órától rendezik. A norvégok, dánok és svédek egyaránt hat ponttal állnak a másik csoportban. Norvégia Dániával játszik, a svédek a szlovénokkal. Ha a norvégok és a svédek is nyernek, akkor Magyarországnak a svédek jönnek a Lille-i negyeddöntőben, ami lényegesen jobb lenne, már csak azért is, mert a debreceni olimpiai selejtezőn sikerült őket legyőzni, míg a norvégokat csak igen ritkán.

A csoport állása: 1. Franciaország 8 pont, 2. Hollandia 8 pont, 3. Magyarország 5 pont (-3), 4. Angola 3 pont (-12), 5. Brazília 2 pont, 6. Spanyolország 0 pont.

A másik csoport: 1. Norvégia 8 pont (+18) 2. Svédország 8 pont (+11), 3. Dánia 8 pont (+2), 4. Németország 2, 5. Korea 2, 6. Szlovénia 2.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Félmosoly

E sorok írója kevés nyomasztóbb filmet látott, mint ez a számos fesztiválon (egyebek közt a cannes-in) díjazott darab. Eleinte csak kicsit kényelmetlen a társtalan és mint lassan kiderül, családtalan szülésznő története, végül azonban szinte elviselhetetlen a sorstól kizsarolt, hamis idill feszültsége.

Buffalo Soldiers

  • - turcsányi -

Van ilyen film egy rakás, egytől egyig hősköltemények. Talán csak abban különböznek, hogy némelyeknek odaírják az elejére, hogy „igaz történet alapján”, némelyeknek meg nem.

És mindenki másnak

Az előadás Ken Loach 2016-os, Cannes-ban Arany Pálma díjat nyert filmjének adaptációja. Nagy port kavart a mű, még a brit parlamentben is téma volt. A szívrohamon átesett asztalos (a színpadi adaptációban ácsmester) kilátástalan bolyongása az angol szociális és egészségügyi ellátó rendszerben ugyanis a döntéshozókkal szembeni vádiratként is felfogható.

Fénytörésben

  • Veres András

Kardos András gyakran él új könyvében (is) a skizofrénia kifejezéssel; szerinte édesapja, Pándi Pál „morális skizofréniában” élt és alkotott, a vele párhuzamba állított Fehér Ferencet pedig (akiről könyvet szándékozik írni a közeljövőben) a „szabadság-skizofrénia” jellemezte. Könyvét olvasva ő maga is úgy jelenhet meg előttünk, mintha valamifajta furcsa fénytörésben állítaná elő szövegeit.

Palotám Pesten

A Szabadság téri tőzsdepalota 1905. október 30-án kezdte meg működését egy valahai kaszárnya helyén. Az ünnepélyes avató elmaradt, és már egy hónappal a nyitás után kezdetét vették az 1907-ig eltartó átalakítási munkálatok.

Bűnözők között

Kedden frissítette az Egyesült Államok pénzügyminisztériumához tartozó Office of Foreign Assets Control (OFAC), azaz a külföldiek vagyonát ellenőrző hivatal az ún. blokkolt személyek szankciós listáját, amelyen január 7-től immár Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője (és egyebek mellett a titkosszolgálatokért, valamint a propagandáért felelős miniszter) is szerepel.

Edward Young jóslata

  • Földényi F. László

Edward Young angol költő 1759-ben Vélekedések az eredeti kompozícióról című esszéjében feltette a kérdést: „Eredetinek születve hogyan lehetséges, hogy másolatokként halunk meg?” Válasza: mert majmokként viselkedünk és egymást utánozzuk.

Hogyan vágjunk át az aknamezőn?

Mi jöjjön 2026-ban a NER bukása után – a gazdaság területén? Cikkünk első részében, melyet a Narancs előző, 2024. december 19-i számában közöltünk, tudós szerzőnk az új, kívánatos kormányzati struktúra és az aprómunka kérdéseivel foglakozott, és a kibontakozás feltételeit az euró bevezetésében, valamint a gazdasági versenysemlegesség, a jogbiztonság és a közbeszerzések tisztaságának visszaállításában jelölte meg. Mi kéne még?

Itt a vége?

Hogy mikor élt át a magyar diplomácia olyan katasztrofális hónapokat, mint 2024 második felében, mikor zuhant Magyarország nemzetközi megítélése ekkorát, mikor volt a magyar kormány olyan elszigetelt nemzetközi szinten, mint az Európai Unió Tanácsának most véget ért soros elnöksége idején – arra csak a leg­öregebbek emlékezhetnek.